Polski pokerzysta najlepszy na Bahamach. Wygrał ponad milion dolarów

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 21:25
22-letni Dominik Pańka z Brześcia Kujawskiego niespodziewanie triumfował w turnieju pokera na Bahamach, inkasując 1,4 mln dolarów. Wystartowało 1031 zawodników. To pierwsze zwycięstwo Polaka w zawodach cyklu EPT i najwyższa wygrana w historii pokera w kraju.
Polski pokerzysta najlepszy na Bahamach. Wygrał ponad milion dolarów
Foto: sxc.hu/cc

Pańka awansował do turnieju z kwalifikacji, płacąc wpisowe w wysokości 700 dolarów. Jego inwestycja zwróciła się ponad 2000-krotnie. Jak podkreślił, można było ominąć ten etap i od razu wystąpić w głównej imprezie, ale to kosztowało 10 tys. dolarów.

PokerStars Caribbean Adventure (PCA) 2014 Main Event, jedyny turniej cyklu European Poker Tour (EPT) rozgrywany poza Starym Kontynentem, rozpoczął się na Paradise Island (wysepka połączona mostem z Nassau, stolicą Bahamów) 7 stycznia. Po sześciu dniach rywalizacji, w poniedziałek do stołu finałowego zasiadło ośmiu zawodników.

Pańka rozpoczął grę od czwartego miejsca i po 10 godzinach awansował do najlepszej dwójki. Po drodze wyeliminował Kanadyjczka Shyama Srinivasana, Estończyka Madisa Muura oraz Amerykanina Isaaca Barona.

W fazie tzw. Heads-Up za rywala miał Mike'a McDonalda, zwycięzcę turnieju EPT German Open w 2008 roku. Kanadyjczyk zarobił dotychczas na tej grze prawie 6 milionów USD. Po kolejnych pięciu godzinach, w decydującym rozdaniu, Pańka pokonał przeciwnika. We wtorek 14 stycznia został pierwszym polskim mistrzem prestiżowego cyklu EPT.

- Wprawdzie Polacy zaliczają się do światowej elity, to jednak osiągnięcie Dominika Pańki jest jedną z większych sensacji. Mieszkaniec Brześcia Kujawskiego wyprzedził Marcina Horeckiego z Zakopanego, który dotychczas zajmował pierwsze miejsce na liście zarobków polskich pokerzystów z łączną sumą 1,25 miliona dolarów wygranych w turniejach - powiedział rzecznik prasowy Stowarzyszenie Wolny Poker Mateusz Litewski.

W grudniu 2012 roku, Marcin Wydrowski z Trójmiasta zwyciężył w World Poker Tour Prague (413 tys. USD), a Jakub Michalak, także z Trójmiasta, zajął pierwsze miejsce w turniejach ISPT Wembley (566 tys. USD) i EPT Barcelona 2000 euro side event (163 tysięcy USD).

''mr

Zobacz więcej na temat: gra
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poker to nie hazard

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 17:08
- Nasza dyscyplina jest w takim samym stopniu grą hazardową jak skoki narciarskie - mówi w Czwórce prezes Polskiej Federacji Pokera Sportowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska - kraj, w którym o pokera trzeba walczyć

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 16:42
Polska jest jedynym państwem w Unii Europejskiej, które praktycznie zdelegalizowało pokera – twierdzi gość Czwórki Marcin "Góral" Horecki, najbardziej utytułowany polski pokerzysta i założyciel, powstającego właśnie stowarzyszenia Wolny Poker.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co ma wspólnego fiasko z pokerem?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 11:31
To, że to słowa-klucze w tytułach książek, które były do zdobycia w naszym konkursie.
rozwiń zwiń