X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pokonali białaczkę, teraz chcą wejść na Kilimandżaro. Rusza wyprawa "Szpik na Szczyt”

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 07:01
Sześć osób, które wygrały z białaczką, sześciu dawców szpiku, lekarze i wolontariusze - w sumie 22 osoby. To wyjątkowa wyprawa, która w środę wyrusza na Kilimandżaro.
Audio
  • Joanna Stankiewicz o wyprawie "Szpik na Szczyt"/IAR
  • Anna Czerwińska i Monika Sankowska o wyprawie na Kilimandżaro osób po przeszczepie szpiku kostnego (Cztery pory roku/Jedynka)
Kilimandżaro
Kilimandżaro Foto: Cezary, wikipedia, lic. CC

Pomysłodawczynią akcji "Szpik na Szczyt" jest himalaistka Anna Czerwińska. - Uczestnicy przygotowywali się, ale jest obawa przed chorobą wysokościową. Na 6-tysięcznik nie da się łagodnie wejść. Trzeba go po prostu pokonać - mówi himalaistka. - Startujemy z niecałych 2 tysięcy, a góra ma prawie 6. Ostatni biwak, jest na 4600 m n.p.m.

Kilimandżaro leży w Tanzanii, przy granicy z Kenią. Jest najwyższą górą Afryki i jednym z najwyższych samotnych masywów.
Wśród uczestników ekspedycji jest para - łączy ich "pokrewieństwo szpiku". Paweł Szczepaniak oddał szpik Izabeli Malickiej, dzięki temu wgrała z chorobą.

Martyna Wojciechowska: wyprawa "Szpik na Szczyt" to ewenement na skalę świata >>>
Na szczyt wchodzi również senator, profesor Alicja Chybicka, która będzie również czuwać nad bezpieczeństwem uczestników wyprawy.
- Dzięki wyprawie osoby, które pokonały raka pokazują, że życie po przeszczepie może być takie samo, jak przed chorobą. Dają też nadzieję i siłę do walki z nowotworem wszystkim chorym na raka. Śledząc taką wyprawę i zmagania wierzą, że warto walczyć - mówi profesor Chybicka.
Ekspedycję organizuje Fundacja "Przeciwko Leukemii", jest ona planowana do 26 stycznia. Patronem medialnym jest Pierwszy Program Polskiego Radia. 
pp/IAR

Zobacz więcej na temat: Afryka Kilimandżaro zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szpik na Szczyt" - pierwsza taka wyprawa na Kilimandżaro

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 07:00
15 stycznia wyruszyła pierwsza w historii Kilimandżaro wyprawa, w której wezmą udział osoby po przeszczepie szpiku, dawcy oraz grupa polskich lekarzy transplantologów. Radiowa Jedynka patronuje temu niezwykłemu przedsięwzięciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciechowska: wyprawa "Szpik na Szczyt" to ewenement na skalę świata

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 15:48
- Choć ci ludzie przeszli tak trudną drogę, zdobyli znacznie większą górę niż Kilimandżaro, to wciąż mają siłę podjąć się takiego wyzwania. Bardzo trzymam za nich kciuki - mówiła w radiowej Jedynce redaktor naczelna "National Geographic", który razem z Pierwszym Programem Polskiego Radia patronuje akcji "Szpik na Szczyt".
rozwiń zwiń