Microsoft udostępni dane swoich użytkowników rosyjskim służbom specjalnym

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 21:57
Amerykański koncern ma przechowywać przez pół roku nagrania, korespondencję oraz dane przesyłane przez swoich użytkowników i przekazywać je w razie potrzeby rosyjskim organom bezpieczeństwa. Chodzi głównie o użytkowników Skype.
Audio
  • Microsoft zgodził się udostępniać dane swoich użytkowników rosyjskim służbom specjalnym - relacja z Moskwy Macieja Jastrzębskiego/IAR
Microsoft udostępni dane swoich użytkowników rosyjskim służbom specjalnym
Foto: sxc.hu

Jak informuje agencja ITAR-TASS Microsoft zgodził się na to w związku z projektami ustaw antyterrorystycznych, które trafiły pod obrady rosyjskiej Dumy Państwowej. Deputowani proponują między innymi zwiększenie pełnomocnictw służb specjalnych w zakresie inwigilacji obywateli.

Nowe przepisy zobowiązywałyby osoby fizyczne i firmy, które organizują wymianę informacji w internecie, do gromadzenia i przechowywania treści korespondencji. Dotyczy to zarówno tekstu, obrazu, jak i dźwięku.

Oprócz tego w pakiecie proponowanych zmian ustawowych znalazły się przepisy umożliwiające kontrole internetowych operacji finansowych. Projekty poprawek przygotowali eksperci organów bezpieczeństwa twierdząc, że pomogą one w zwalczaniu terroryzmu.

IAR/iz
''
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja: antyterroryści dostali carte blanche przed Soczi

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 13:30
- W związku ze zbliżającymi się zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi wzrosła aktywność band islamskich rebeliantów - pisze "Niezawisimaja Gazieta",
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hakerzy oślepili moskiewską drogówkę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 19:44
130 kamer zainstalowanych na ulicach rosyjskiej stolicy nagle oślepło i przestało rejestrować wykroczenia drogowe. Wyłączyli je hakerzy.
rozwiń zwiń