Owsiak spotkał się w sądzie z blogerem. Pozew za "króla żebraków i łgarzy"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 21:05
Jerzy Owsiak stawił się na rozprawie w sądzie rejonowym w Złotoryi, aby zeznawać w sprawie blogera, którego pozwał o pomówienia.
Jerzy Owsiak na sali Sądu Rejonowego w Złotoryi, gdzie rozpoczął się proces z prywatnego oskarżenia Owsiaka przeciwko blogerowi
Jerzy Owsiak na sali Sądu Rejonowego w Złotoryi, gdzie rozpoczął się proces z prywatnego oskarżenia Owsiaka przeciwko blogerowiFoto: PAP/Wojtek Kamiński

MatkaKurka, bo takim pseudonimem Piotr W. posługuje się w internecie, napisał o Owsiaku szereg obraźliwych tekstów. - Mam poczucie humoru, ale nie można ot tak pisać, że jestem hieną cmentarną i wyprowadziłem 46 mln zł - powiedział dyrektor Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Trzeba sędziemu i dziennikarzom opowiedzieć o działalności fundacji, bo nie jest ona już tak prosta, jak 22 lata temu - dodał Owsiak.

Wpisy na temat szefa WOŚP pojawiły się na blogu w styczniu 2013 roku. MatkaKurka zatytułował swe teksty: "Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP", "Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów" oraz "Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł - hiena cmentarna".
Jak poinformował przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Złotoryi Jacek Kielar, sąd przesłuchał we wtorek oskarżonego blogera, wyjaśnienia zaczął składać jako świadek także Owsiak.
Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zdążył złożyć pełnych zeznań, bo po pięciu godzinach rozprawy sąd odroczył ją do 14 marca. Wówczas zostaną rozpatrzone także inne wnioski stron, gdyż bloger m.in. domaga się ujawnienia sprawozdań finansowych Fundacji WOŚP oraz założonej przez nią spółki Złoty Melon.


TVN24/x-news

- Idziemy walczyć z totalnym kłamstwem, które zostało rozpętane przeciwko nam. Dlatego wytoczyliśmy sprawę - powiedział Owsiak dziennikarzom przed wejściem na salę sądową.
Bloger Piotr W. w październiku 2013 r. na pierwszym tzw. pojednawczym posiedzeniu sądu w tej sprawie przyznał, że jest autorem wpisów na temat szefa WOŚP oraz że w zamierzeniu miały one mieć charakter obraźliwy.
Piotr W. w 2013 r. został już prawomocnie skazany za wpis obrażający premiera i prezydenta RP. Sąd uznał go za winnego, ale nie wymierzył kary, ustalając okres próby na rok.
Za pomówienie za pomocą środków masowego komunikowania art. 212 Kodeksu karnego przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo więzienia do lat dwóch.

PAP, x-news.pl, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmierć bliźniąt we Włocławku. Jurek Owsiak znalazł pomoc prawną dla rodziców

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 17:28
- Jesteśmy po rozmowach z mecenas Jolantą Budzowską. Ci, którzy pracują w szpitalach i mają do czynienia z wszelkiego rodzaju sytuacjami prawnymi, wiedzą kto to jest. To właśnie ona zajmie się tą sprawą - mówił w radiowej Jedynce Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak odpowiada na zarzuty. Szef WOŚP nie boi się kontroli

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 23:32
Oświadczam, że wszystkie wydatki Fundacji WOŚP są prawidłowe; jako jej prezes jestem gotów do natychmiastowej kontroli finansowej - napisał w oświadczeniu Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto wystąpi na 20. Przystanku Woodstock?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 17:42
Zapraszam do dzisiejszej audycji SIE KRĘCI, w której kolejne wieści dotyczące organizacji 20. Przystanku Woodstock, oraz przede wszystkim - ogłosimy kolejnego artystę, którego w tym roku zobaczycie na dużej scenie.
rozwiń zwiń