Niemcy: ADAC fałszował testy opon?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 06:26
Ciemne chmury zebrały się nad największym europejskim automobilklubem. W atmosferze skandalu z funkcji ustąpił właśnie jego prezes.
Audio
  • Niemcy: afera w ADAC - relacja Wojciecha Szymańskiego (IAR)
Niemcy: ADAC fałszował testy opon?
Foto: flickr/Helgi Halldórsson/Freddi

Problemy ADAC zaczęły się w styczniu kiedy dziennikarze ujawnili, że klub sfałszował dane dotyczące prestiżowego głosowania na ulubiony samochód Niemców. Początkowo zapewniano, że zawyżono jedynie całkowitą liczbę oddanych głosów. Teraz okazało się, że także wyniki plebiscytu zostały zmanipulowane.

Wszystko wskazuje na to, że w minionych latach także dochodziło do nieprawidłowości. Dziennikarze ustalili, że śmigłowce ratunkowe należące do klubu były wykorzystywane przez szefostwo do prywatnych podróży. Media podejrzewają też manipulacje przy przeprowadzanych od lat testach opon.

Specjaliści z niemieckiego automobilklubu zajmują się także testami fotelików dziecięcych. Publikowane co roku raporty stanowią źródło informacji na temat bezpieczeństwa dostępnych na rynku modeli.

ADAC to niezwykle wpływowa i bogata instytucja. Do klubu należy blisko 19 milionów niemieckich kierowców. Ujawniony skandal, to głęboka rysa na budowanym od lat wizerunku firmy.

IAR,kh

''

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2014-02-11 20:22 Zgłoś
Jak to Niemcy kłamią??? A tak cenią swój porządek i w dodatku chcą go narzucić innym; metodycznie i konsekwentnie

Czytaj także

Lodówki, pralki, opony. Sprawdź zanim kupisz

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 22:08
Obowiązkowe oznaczenia z informacją o efektywności paliwowej, poziomie hałasu oraz przyczepności na mokrej nawierzchni pojawią się na oponach sprzedawanych w Polsce od 1 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas wymienić opony na zimowe. Polacy stawiają na bezpieczeństwo przed ceną

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 13:26
Sezon na wymianę opon w pełni. Spora część kierowców decyduje się kupować opony zimowe przez Internet. Co i gdzie kupują Polacy?
rozwiń zwiń