Warszawa: do szpitala MSW mają przyjechać kolejni Ukraińcy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 10:09
- Jesteśmy przygotowani na ich przyjęcie - powiedział rzecznik Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie Jarosław Buczek.
Jeszcze dziś Unia Europejska może zacząć wprowadzać sankcje wobec winnych rozlewu krwi w Kijowie
Jeszcze dziś Unia Europejska może zacząć wprowadzać sankcje wobec winnych rozlewu krwi w KijowieFoto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

<<<Krwawy poranek na Majdanie. Są zabici i setki rannych [relacja]>>>

Do tej pory łącznie w placówce leczonych było 11 Ukraińców rannych w starciach z służbami bezpieczeństwa. Mieli oni niegroźne urazy głowy, okulistyczne i ortopedyczne.

Buczek poinformował, że obecnie w szpitalu MSW przebywa 3 Ukraińców na oddziale okulistyki i 2 na oddziale ortopedii. Ich stan zdrowia nie zagraża życiu. Do lecznicy ma trafić kolejna grupa poszkodowanych

Czytaj też<<<Trzy polskie szpitale gotowe na przyjęcie poszkodowanych z Ukrainy>>>

Z nową siłą wybuchły w czwartek rano walki między przeciwnikami władz Ukrainy a siłami MSW na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Po obu stronach są ranni.

Protesty na Ukrainie - serwis specjalny >> >

TVN24/x-news

IAR,PAP,kh

Czytaj także

Zamieszki na Ukrainie. Palikot: musimy utrzymać dialog z Janukowyczem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 09:00
- My nie wiemy, czy Rosja nie wjedzie na Krym, czy zachodnia Ukraina się zbuntuje i nie ogłosi odrębnego państwa. Jednak utrzymanie tam spójności państwowej jest w polskim interesie - mówił w radiowej przewodniczący "Twojego Ruchu" Janusz Palikot.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sikorski spotkał się z ukraińską opozycją

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 09:37
Szef polskiej dyplomacji rozmawiał z liderem ukraińskiej opozycji Arseniejem Jaceniukiem i szefem samoobrony kijowskiego Majdanu Andriejem Parubijem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ukraińska opozycja: co najmniej 100 zabitych w czwartkowych starciach. Parlament zakazał prowadzenia operacji antyterrorystycznej

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 21:36
Rośnie bilans tragicznych wydarzeń w stolicy Ukrainy. Według najnowszych danych Majdanu w starciach z milicją zginęło co najmniej 100 demonstrantów, 500 osób zostało rannych.
rozwiń zwiń