X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. Sikorski: Romaszewski miał patriotyczne serce

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 14:39
Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Romaszewskiego. W bazylice archikatedralnej św. Jana w Warszawie homilię wygłosił ks. prałat Jan Sikorski.
Audio
  • Pożegnanie Zbigniewa Romaszewskiego - relacja Edyty Poźniak (IAR)
Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Romaszewskiego w bazylice archikatedralnej św. Jana w Warszawie
Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Romaszewskiego w bazylice archikatedralnej św. Jana w WarszawieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Zbigniew Romaszewski był człowiekiem o wrażliwym, patriotycznym sercu; miał społecznikowskie, chrześcijańskie zacięcie - powiedział ks. prałat Jan Sikorski podczas odbywającej się w warszawskiej Bazylice Archikatedralnej św. Jana mszy żałobnej.

Posłuchaj wypowiedzi Zbigniewa Romaszewskiego w serwisie Radia Wolności >>>

Sikorski przypomniał biografię Romaszewskiego, mówił m.in. o jego działalności w KOR i pomocy, jakiej udzielał robotnikom. Przytoczył wspomnienie Romaszewskiego z tamtego czasu: "Policzyłem, że od września 1976 roku do stycznia 1977 roku byłem w Radomiu 43 razy. Jechałem autostopem, wracałem pociągiem północy, a rano do Instytutu" (Instytutu Fizyki PAN, gdzie pracował).

Ks. Sikorski zaznaczył, że życiorys Romaszewskiego świadczy o "wrażliwości jego patriotycznego serca". - Jak u wielu Polaków żywo zarezonowało na piękną i chrześcijańską treść słowa "solidarność", pobudzając ciemne siły do histerycznych reakcji - podkreślił. Sikorski mówił też o "społecznikowskim, chrześcijańskim zacięciu" Romaszewskiego. Zwrócił uwagę na jego "ciepłą, życzliwą postawę wobec uwięzionych, cierpiących, prześladowanych dla sprawiedliwości".

Komitet Obrony Robotników - serwis specjalny >>>
Zbigniew Romaszewski - były senator, legenda opozycji demokratycznej i "Solidarności". Działacz polityczny i obrońca praw człowieka. Kawaler Orderu Orła Białego. Zmarł 13 lutego 2014 roku.

Wieloletniego senatora żegnają: rodzina, przyjaciele, politycy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Podczas uroczystości głos zabiorą między innymi prezydent Bronisław Komorowski oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości, były premier Jarosław Kaczyński. Obecni są też premier Donald Tusk oraz marszałkowie Sejmu i Senatu Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz.

Trumna z ciałem Zbigniewa Romaszewskiego pokryta jest biało-czerwoną flagą. Straż honorową wokół trumny pełni straż marszałkowska.

Zbigniew Romaszewski zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Zobacz serwis specjalny: Radia Wolności >>>

IAR/PAP, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Gliński: Romaszewski nie dał się nikomu kupić

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 09:00
- To olbrzymia strata dla Polski. Zbyszek Romaszewski był człowiekiem niezależnym. Był odważny, zasadniczy. To piękna postać - tak zmarłego wspominał gość "Salonu politycznego Trójki" prof. Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Senacie wystawiono księgę kondolencyjną poświęconą Zbigniewowi Romaszewskiemu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 14:48
Mogą się do niej wpisywać wszystkie osoby, które chcą oddać hołd byłemu wicemarszałkowi Izby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie Zbigniewa Romaszewskiego - twórcy podziemnego Radia Solidarność

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 11:20
Zbigniew Romaszewski - były senator, legenda opozycji demokratycznej i "Solidarności". Działacz polityczny i obrońca praw człowieka. Kawaler Orderu Orła Białego. Zmarł 13 lutego 2014 roku.
rozwiń zwiń