X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Turczynow na czele parlamentu. "Centrum władzy jest tutaj"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 13:13
- To obecnie jedyne na Ukrainie ciało, które posiada legitymację do sprawowania władzy - powiedział nowy przewodniczący Rady Najwyższej Ołeksandr Turczynow.
Audio
  • Relacja Pawła Buszki (IAR) z Kijowa: nowy szef ukraińskiego parlamentu
Samoobrona Majdanu chroni Radę Najwyższą
Samoobrona Majdanu chroni Radę NajwyższąFoto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Protesty na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Ukraina: Kliczko: Janukowycz opuścił Kijów, chcemy wyborów do 25 maja [Relacja na żywo] >>>

Deputowany opozycyjnej ukraińskiej partii Batkiwszczyna, były szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, został wybrany w sobotę na nowego przewodniczącego Rady Najwyższej (parlamentu). Jego kandydaturę poparło w głosowaniu 288 posłów w 450-osobowej Izbie.
Turczynow był jednym z dwóch kandydatów na to stanowisko wraz z byłym szefem MSZ Petrem Poroszenką, jednak ten ostatni wycofał swą kandydaturę na rzecz swego konkurenta.
- Centrum władzy ukraińskiej znajduje się teraz, tutaj, w parlamencie - oświadczył Turczynow po wyborze. - To obecnie jedyne na Ukrainie ciało, które posiada legitymację do sprawowania władzy - powiedział poseł. Turczynow dodał, że obecnie to na parlamencie spoczywa rządzenie krajem. - Dlatego proszę o jedność i konsensus, żebyśmy mogli stworzyć koalicyjny rząd - podkreślał.

Zgodnie z podpisanym w piątek porozumieniem opozycji z prezydentem Wiktorem Janukowyczem, tymczasowy rząd jedności narodowej ma powstać w ciągu 10 dni.

Ołeksandr Turczynow to "prawa ręka" byłej premier Julii Tymoszenko w partii Batkiwszczyna.

Ołeksandr
Ołeksandr Turczynow, PAP/EPA/YURY MAXIMOV

 

Były szef Rady Najwyższej zrezygnował

Wcześniej parlament odwołał poprzedniego przewodniczącego Wołodymyra Rybaka, który w nocy napisał prośbę o zwolnienie go z funkcji ze względów zdrowotnych. Przyjął też dymisję jego zastępcy Ihora Kałetnyka.

Według informacji mediów ukraińskich, Rybak jest w Charkowie razem z prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Mieli polecieć tam w piątek wieczorem wraz szefem prezydenckiej administracji, Andrijem Klujewem.

Doradczyni prezydenta Anna Herman twierdzi, że prezydent jest w Charkowie, ale nie wybiera się na odbywający się tam zjazd deputowanych (radnych) wszystkich szczebli z południowo-wschodnich regionów Ukrainy.

PAP/IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

22.02.2014 Historyczny dzień na Ukrainie. Tymoszenko: trzeba przyprowadzić Janukowycza na Majdan [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 21:00
Kontrolę nad dzielnicą rządową przejęli demonstranci. Rezydencję prezydenta udostępniono zwiedzającym. Parlament wprowadził w życie konstytucję, uwolnił Julię Tymoszenko i mianował nowego szefa spraw wewnętrznych. Tymczasem zjazd w Charkowie jest gotów wziąć odpowiedzialność za część kraju, a Wiktor Janukowycz ogłosił, że doszło do zamachu stanu i nie ustąpi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pusty pałac Janukowycza. ”Rezydencję oddamy państwu"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 11:38
Do pałacu prezydenckiego w Kijowie wpuszczono grupę dziennikarzy. Również luksusowa prywatna rezydencja Janukowycza opustoszała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory na Ukrainie wiosną? Projekt rezolucji Kliczki

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 10:28
Ukraińska opozycja apeluje do wszystkich deputowanych o poparcie rezolucji wzywającej prezydenta Wiktora Janukowycza do natychmiastowego ustąpienia.
rozwiń zwiń