X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie referendum w sprawie Lasów Państwowych?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 07:36
Już ponad pół miliona osób poparło wniosek o przeprowadzenie referendum w obronie polskiej ziemi i zachowania dotychczasowej formy funkcjonowania Lasów Państwowych - pisze "Nasz Dziennik".
Będzie referendum w sprawie Lasów Państwowych?
Foto: Maksim Bogodvid/Wikimedia Commons/CC

Jak informuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Szyszko, do tej pory sprawdzono i przeliczono ponad 557 tys. podpisów. Jeszcze tydzień temu było ich ok. 300 tys. - Dynamika jest wyśmienita i wiele wskazuje na to, że niedługo uzbieramy milion podpisów - szacuje były minister środowiska.
Choć zebrano już wymaganą liczbę głosów poparcia, by złożyć wniosek o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego, to akcja się jeszcze nie kończy. - Wniosek wkrótce zostanie złożony, ale znając "przychylność" ekipy rządowej wobec tej inicjatywy, uczynimy to, gdy zbierzemy co najmniej 50 proc. więcej podpisów niż wymagana liczba - wyjaśnia polityk PiS.

Referendum w sprawie Lasów Państwowych
Jak przypomina "Nasz Dziennik", wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i polskiej ziemi ma zawierać dwa pytania dotyczące utrzymania dotychczasowego modelu funkcjonowania Lasów Państwowych oraz zobowiązania rządu do przeprowadzenia renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce.
Chodzi o to, by rząd podjął się negocjacji zmian gwarantujących, że zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców pięciu najbogatszych państw Unii Europejskiej.
Równolegle trwają prace nad treścią skargi do Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej znowelizowanej ustawy o lasach, która zacznie obowiązywać 6 marca. Regulacja zakłada, że Lasy Państwowe, w tym i przyszłym roku, odprowadzą do budżetu państwa 1,6 mld zł. Pieniądze, w znacznej części, zostaną przekazane na budowę dróg lokalnych. Od roku 2016 przedsiębiorstwo ma też oddawać do budżetu 2 proc. wartości sprzedaży drewna.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
Nasz Dziennik, IAR, PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm: Lasy Państwowe będą wpłacały do budżetu część przychodów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 14:05
Lasy Państwowe będą dzielić się swoimi przychodami z budżetem państwa. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o lasach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o Lasach Państwowych przyjęta. Greenpeace: Puszcza Białowieska zagrożona

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 12:33
Przyjęta właśnie przez Senat nowelizacja ustawy o Lasach Państwowych to spory zastrzyk finansowy dla budżetu, co ma szczególne znaczenie dla rządu w kontekście zbliżających się wyborów. Czy starczy pieniędzy na ochronę Puszczy Białowieskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lasy Państwowe nie będą prywatyzowane? Koalicja zapowiada zmiany w konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 13:56
Projekt zmian w konstytucji, które mają uniemożliwić prywatyzację Lasów Państwowych, zamierzają złożyć w Sejmie kluby PO i PSL. Szefowie obu klubów zapowiedzieli na środowej konferencji prasowej, że będą apelowali o poparcie projektu do wszystkich posłów.
rozwiń zwiń