X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sondaż: tylko cztery partie dostałyby się do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 08:28
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatni weekend do Sejmu weszłyby: PiS, PO, SLD i TR - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".
Sejm (zdjęcie ilustracyjne)
Sejm (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Piotr Waglowski/własność publiczna/Wikimedia Commons

Liderem niezmiennie jest Prawo i Sprawiedliwość, na które chce głosować 30 proc. ankietowanych (spadek o 1 p.p. w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni). Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska z 22-proc. poparciem (spadek o 0,5 p.p.).
Według badania, do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie partie lewicowe: Sojusz Lewicy Demokratycznej z 12 proc. (spadek o 1 p.p.) oraz Twój Ruch z 6 proc. (wzrost o 1 p.p.).

Progu wyborczego nie przekroczyłby natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe, na który chce głosować 4 proc. ankietowanych (spadek o 1 p.p.), a podobny los spotkałby także Solidarną Polskę oraz Polskę Razem.

Według politologa dr. hab. Rafała Chwedoruka sondaż pokazuje, że polska scena polityczna nieco się ustabilizowała, bo wahania poparcia między poszczególnymi partiami są niewielkie - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Do urn chce iść 44 proc. badanych, czyli o 5 p.p. mniej niż dwa tygodnie wcześniej. Rośnie z kolei liczba respondentów deklarujących, że nie będzie głosować - z 36 do 45 proc.
Badanie telefoniczne przeprowadzono w dniach 21-22 lutego na grupie 1100 dorosłych Polaków.
Wybory parlamentarne, w trakcie których obywatele Polski w drodze głosowania wybiorą swych przedstawicieli (460 posłów oraz 100 senatorów) do dwuizbowego parlamentu (Sejmu i Senatu), odbędą się w 2015 roku.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk

Komentarze1
aby dodać komentarz
konrad472014-02-25 12:14 Zgłoś
PiS musi wygrać te i inne wybory bo inaczej PO, SLD, TR i PSL zrujnują ten kraj.

Czytaj także

Sondaż: nadal niskie poparcie dla rządu i premiera

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 14:43
Rządowi i premierowi przybywa zwolenników, ale ciągle jest ich niewielu. 26 procent badanych przez CBOS popiera działalność gabinetu Donalda Tuska. Nieco więcej - 28 procent Polaków - jest zadowolonych z działalności premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaskakujący sondaż: bardzo duża różnica między PiS a PO

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 15:07
Jak wynika z sondażu TNS Polska, 33 proc. osób, które zamierzają wziąć udział w wyborach parlamentarnych, chce zagłosować na PiS. Na PO swój głos planuje oddać 22 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: większość Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 11:53
Takiego zdania jest 67 proc. ankietowanych. 19 proc. badanych prezentuje przeciwny pogląd, a 14 proc. nie ma zdania - wynika z lutowego sondażu TNS Polska.
rozwiń zwiń