X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Putin ogłasza alarm bojowy. "Będą ćwiczenia przy granicy z Ukrainą"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 16:21
Rozkaz Władimira Putina dotyczy wojsk zlokalizowanych w okręgach Zachodnim i Centralnym. Sprawdzian trwa do 3 marca. Zaangażowano 150 tysięcy żołnierzy i m.in. 80 okrętów, blisko tysiąc czołgów.
Audio
  • Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR): Rosja szykuje się do wojny? Putin ogłasza alarm bojowy
Władimir Putin w Dzień Rosyjskiej Armii i Floty Wojennej
Władimir Putin w Dzień Rosyjskiej Armii i Floty WojennejFoto: PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin polecił w środę Ministerstwu Obrony FR sprawdzenie gotowości bojowej sił zachodniego i centralnego okręgów wojskowych, a także niektórych rodzajów wojsk - poinformował szef resortu obrony Rosji Siergiej Szojgu.
- Zgodnie z poleceniem prezydenta FR dzisiaj o godz. 14.00 (godz. 11 czasu polskiego) bez uprzedzenia ogłoszono alarm bojowy w wojskach Zachodniego Okręgu Wojskowego, a także w związkach taktycznych i jednostkach wojskowych stacjonujących na jego terytorium, w 2. Armii Centralnego Okręgu Wojskowego, jak również dowództwach Obrony Powietrzno-Kosmicznej, Wojsk Powietrznodesantowych, Lotnictwa Dalekiego Zasięgu i Lotnictwa Transportowego - przekazał Szojgu, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Szojgu dodał, że "głównodowodzący postawił zadanie sprawdzenia gotowości wojsk do działań przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych, stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa militarnego kraju".

Minister oświadczył, że sprawdzian, w którym uczestniczy ponad 150 tys. żołnierzy, 90 samolotów, ponad 120 śmigłowców, 880 czołgów, ponad 1200 jednostek sprzętu wojskowego i 80 okrętów, "generalnie w żaden sposób nie jest związany z wydarzeniami na Ukrainie". Wielu ekspertów twierdzi jednak, że jest odwrotnie.
W kilka godzin po ogłoszeniu alarmu dla jednostek z dwóch okręgów wojskowych, minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że jego resort monitoruje sytuację na Krymie. - Podejmujemy działania, konieczne dla zagwarantowania bezpieczeństwa naszych obiektów - oświadczył Szojgu.

Będą ćwiczenia przy granicy z Ukrainą
Szojgu podał, że w ramach sprawdzianu, który potrwa do 3 marca, przeprowadzonych zostanie kilka ćwiczeń. - Odbywać się będą one u granic Rosji, w tym z Ukrainą - ujawnił, podkreślając, że głównym zadaniem tych manewrów jest sprawdzenie gotowości bojowej wojsk.
Putin zarządził ów sprawdzian gotowości bojowej wojsk nazajutrz po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa FR, które w całości było poświęcone sytuacji na Ukrainie.
W 2013 roku na polecenie prezydenta w Siłach Zbrojnych FR przeprowadzono sześć niezapowiedzianych kontroli gotowości bojowej. Objęły on wszystkie rodzaje wojsk na całym terytorium Rosji.

PAP/IAR/agkm

”Moskiewski Komsomolec” próba przejęcia Krymu przez Rosję oznacza wojnę; półwysep nie jest jej wart >>>

Tatarzy krymscy protestują przeciw odłączeniu Krymu od Ukrainy i przyłączeniu do Rosji >>>

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
wiechosta2014-02-26 15:37 Zgłoś
A po co Rosjanie mają uderzać? Ukraińcy sami się wzajemnie wykończą bez rosyjskiej ingerencji.
Polkot2014-02-26 13:52 Zgłoś
Strachy na Lachy i pobrzękiwanie szabelką :) Rakiety taktyczne w Kaliningradzie rozlokowano po "cichaczu" a alarm bojowy ogłoszono teraz publicznie, aby wystraszyć Ukraińców i publiczność światową. To że ruscy się zmobilizują było jasne jak słońce, istotne pytanie jest, czy się odważą uderzyć.

Czytaj także

Media w Rosji: próba przejęcia Krymu oznacza wojnę

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 09:50
Krym jest ciałem obcym w organizmie Ukrainy - taką tezę stawia ”Moskiewski Komsomolec”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł z partii Janukowycza grozi: wojna dopiero się zaczyna

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 10:40
Wadym Kołesniczenko, znany z prorosyjskich poglądów, twierdzi, że ludzie na południu, wschodzie Ukrainy zbroją się przeciw ”faszystom”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krymscy Tatarzy protestują. ”Sława Ukrainie”, ”Krym nie Rosja”

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 14:12
Wielotysięczna manifestacja Tatarów krymskich zgromadziła się przed parlamentem lokalnym w Symferopolu. Zebrani krzyczą: ”Sława Ukrainie”, ”Gierojom sława” i ”Bandu het”. Obok kilkaset osób bierze udział w manifestacji prorosyjskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napięcie w Charkowie spada. "Secesja Krymu to projekt numer 4"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 12:42
Komentatorzy uważają, że Ukrainie nie grozi oderwanie wschodu czy południa kraju, niepokoją się jednak o Krym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Rosji: Krym nie chce nowej ukraińskiej demokracji

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 13:13
Szef komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy Aleksiej Puszkow ocenił w środę, że większość mieszkańców Krymu nie akceptuje nowego porządku na Ukrainie.
rozwiń zwiń