X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezydent Ukrainy nie uznaje nowego szefa rządu na Krymie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 15:37
Mianowanie przez Radę Najwyższą Krymu Siergieja Aksjonowa na stanowisko szefa tamtejszego rządu odbyło się z naruszeniem konstytucji Ukrainy oraz Krymu - głosi opublikowany w sobotę dekret p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczynowa.
Sytuacja na Krymie jest bardzo napięta
Sytuacja na Krymie jest bardzo napiętaFoto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

W dekrecie wymieniono konkretne artykuły ustaw zasadniczych oraz innych przepisów, które zostały złamane.

Turczynow zwrócił się do Rady Najwyższej Krymu o anulowanie tej decyzji. Do tego czasu Rada Ministrów Ukrainy i inne organy władzy wykonawczej nie będą uważać Aksjonowa za osobę "reprezentującą Radę Najwyższą Autonomicznej Republiki Krymu w kontaktach z organami władzy wykonawczej".

Dekret wszedł w życie w momencie jego opublikowania.

Aksjonow został mianowany premierem Krymu w czwartek po zajęciu przez uzbrojonych ludzi w mundurach bez znaków rozpoznawczych budynków parlamentu i rządu Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu.

W sobotę przyznał, że żołnierze stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zaangażowani są w ochronę najważniejszych obiektów na półwyspie. - Wszystkie służby pracują w zwykłym trybie: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, MSW, prokuratura. Sytuacja w autonomii jest pod kontrolą. Nawiązaliśmy przy tym współpracę z Flotą Czarnomorską co do ochrony obiektów ważnych dla życia autonomii - powiedział.

Protesty na Ukrainie: serwis specjalny  >>>

PAP/iz

''

Zobacz więcej na temat: Kijów Krym Rosja Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

02.03.2014 Będzie wojna o Krym? "W Rosji zagłosowali za tym, by nas zabijać" [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 05:40
Władimir Putin dostał zgodę wyższej izby parlamentu na użycie wojsk na Ukrainie. Zaniepokojenie ruchami rosyjskich wojsk na Krymie wyraziły państwa Zachodu. Na wschodzie i południu Ukrainy zorganizowano tymczasem prorosyjskie demonstracje, są ranni wśród ich oponentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oddziały Floty Czarnomorskie chronią budynki administracji na Krymie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 12:28
Informację przekazał prorosyjski premier Autonomicznej Republiki Krymu Siergiej Aksjonow. Agencja RIA informuje, że władze Krymu i dowództwo Flory ustaliło wspólnie zasady ochrony najważniejszych budynków administracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: Rosja łamie umowy!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 11:20
Rosyjskie siły zbrojne łamiąc podjęte zobowiązania przemieściły na Krym 8 wojskowych samolotów transportowych Ił-76, 10 śmigłowców Mi-8 i Mi-24 oraz około 30 transporterów opancerzonych BTR-80. Takie dane przekazał podczas posiedzenia rządu minister obrony Ukrainy Ihor Teniuch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina może stracić rabat na rosyjski gaz

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 12:57
Oficjalnym powodem mają być zaległości Kijowa w płaceniu za surowiec. Według Gazpromu, dług Ukrainy wyniósł w 2013 i początku 2014 roku ponad 1,5 miliarda dolarów.
rozwiń zwiń