W środę nadzwyczajne posiedzenie Sejmu ws. Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 14:01
W środę, w godzinach popołudniowych, odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu ws. sytuacji na Ukrainie - poinformował wicemarszałek Izby Cezary Grabarczyk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski (archiwum)

Decyzja zapadła na wtorkowym posiedzeniu Prezydium Sejmu.
Dokładną godzinę posiedzenia ma ustalić Konwent Seniorów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie to prawdopodobnie godz. 17 lub 17.30.

Protesty na Ukrainie: serwis specjalny  >>>
Jak powiedział Grabarczyk, posiedzenie obejmuje jeden punkt - informacja rządu na temat sytuacji na Ukrainie. Zaplanowane są też wystąpienia klubowe. Niewykluczone, że Sejm przyjmie też uchwałę nt. sytuacji na Ukrainie - nad jej projektem będą pracować wspólnie: Grabarczyk z PO i wicemarszałek Marek Kuchciński z PiS.

Kryzys na Krymie. Upłynął termin rosyjskiego ultimatum [relacja] >>>
O posiedzenie wnioskowały m.in. kluby: PiS, Twojego Ruchu i Solidarnej Polski. PiS, TR oraz Polska Razem Jarosława Gowina chciały też, by Sejm przyjął uchwałę dot. integralności Ukrainy.

IAR, PAP, bk

Zobacz więcej na temat: Krym Rosja Sejm Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Kopacz: przetrwajmy ten trudny ukraiński okres w zgodzie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 09:42
- Ukraina czuje nasze wsparcie. Nie tylko od początku obecnego konfliktu. Zawsze byliśmy tym państwem, tym społeczeństwem, które wspierało demokratyczne zmiany na Ukrainie, łącznie z ich aspiracjami europejskim - mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Rosji wezwany do MSZ

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 13:53
- Do MSZ został wezwany ambasador Rosji. Uważamy za niedopuszczalne działania godzące w integralność terytorialną Ukrainy - napisała na Twitterze wiceszefowa MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin: na Krymie władzę przejęły siły samoobrony, nie armia Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 13:38
- Mundur można kupić w sklepie - zapewnił we wtorek na konferencji prasowej prezydent Rosji Władimir Putin, tłumacząc, dlaczego żołnierze na Krymie noszą rosyjskie mundury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski: wchodzimy w fazę zarządzania kryzysowego

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 13:19
- Nie należy brać poważnie Putina. Unia Europejska poważnie traktuje czyny, a nie słowa. To co wydaje z siebie rosyjski rząd jest jedną wielką manipulacją informacyjną. Odczytywane, interpretowane i brane za podstawę są akty, a nie słowa - powiedział deputowany do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń