X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Elbanowski o darmowym podręczniku: to, co robi rząd, jest kpiną

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 15:46
- Jeśli rząd chciałby pomóc, zrobiłby program „wyprawka szkolna” na poważnie, tak żeby dotrzeć z informacją do samorządów, zwiększyłby pulę osób, którym ona przysługuje. Realna pomoc na tym etapie to dofinansowanie podręczników, które już są - mówił podczas happeningu przed MEN Tomasz Elbanowski.
Audio
  • Tomasz Elbanowski uważa, że to, prace nad darmowym podręcznikiem są kpiną/IAR
Członkowie zarządu Fundacji Rzecznik Praw Rodziców Małgorzata Lusar i Tomasz Elbanowski podczas happeningu-prezentacji darmowego podręcznika Ja i mój kraj
Członkowie zarządu Fundacji Rzecznik Praw Rodziców Małgorzata Lusar i Tomasz Elbanowski podczas happeningu-prezentacji darmowego podręcznika "Ja i mój kraj"Foto: PAP/Rafał Guz

"Ja i mój kraj!" - taki tytuł nosi "darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów" przygotowany przez działaczy z akcji Ratuj Maluchy. - Nie możemy doczekać się tego, który ma przygotować ministerstwo. My zdążyliśmy wszystko przygotować - podkreślał Tomasz Elbanowski.
Elementarz zaczyna się od litery "D". – Pani minister, jeszcze w czasach gdy nie była minister, mówiła, że ta reforma jest budowana od dymu z komina. To nas zainspirowało - tłumaczył Elbanowski, nawiązując do "czytanki": "To dym a to dom/ A to reforma/ Reforma to dom pani minister".

>>> Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska zapewniła w piątkowych "Sygnałach dnia", że darmowy podręcznik dla polskich uczniów będzie gotowy w maju >>>
W tekście znalazła się także "rozmówka" na temat litery "T", przedstawiona jako rozmowa telefoniczna kuratorium z poradnią psychologiczną. "Proszę nie odraczać w tym roku sześciolatków - zwraca się kuratorium do poradni. - Dlaczego? Przecież to dzieci przedszkolne" - dziwi się poradnia. "Dlatego, że stracicie prace" - tłumaczy kuratorium. W tekście pogrubione zostały litery "T". Jak tłumaczyli autorzy, to przykład "z życia wzięty".
Elbanowski zastrzegł, że prezentacja "podręcznika" to happening. - Ten podręcznik jest przygotowany w takiej formie. Poruszamy w nim jednak konkretne problemy, związane z reformą, na przykład kumulacja roczników: rząd przewiduje, że w najbliższych dwóch latach do szkół trafi ponad pół miliona dzieci, w kolejnym 650 tysięcy. To realny problem dla nas, rodziców, szczególnie w powiązaniu z tematem darmowego podręcznika - mówił.

>>> Darmowy podręcznik w maju? Wydawca: nie wiem jakim cudem ma się ukazać >>>
- Obietnicę tego podręcznika słyszeliśmy już sześć lat temu. Żadne prace nie zostały podjęte. Teraz jest to robione niepoważnie i bez recenzji - ministerstwo je zniosło, autorzy mają sprawdzać sami siebie (...). Projekt ministerialny wyszedł już z ministerstwa i został przegłosowany przez Sejm. Teraz ministerstwo zbiera opinie, które nie mają znaczenia. My mamy oczywiście przy sobie taką opinię i będziemy ją składać w ministerstwie z całą świadomością, że zostanie ona wyrzucona do kosza - dodał.
pp/PAP/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MEN: będą dotacje na podręcznik do języka obcego i ćwiczenia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 11:13
- 1 września 2014 r. z punktu widzenia rodziców pierwszoklasistów zarówno podręcznik do języka polskiego, matematyki, całej edukacji wczesnoszkolnej, jak i podręcznik do języka obcego oraz zestaw ćwiczeń będą darmowe - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darmowy podręcznik dla pierwszaków - mrzonka, czy realny pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 15:24
Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska zapewniła w Trójce, że we wrześniu 2014 r. pierwszoklasiści otrzymają darmowy podręcznik. - Zdążymy, proszę się nie martwić - apelowała. Była minister edukacji Krystyna Łybacka alarmowała natomiast, że czasu zdecydowanie jest za mało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpłatne podręczniki. Sejm przyjął nowelizację ustawy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 13:29
Minister edukacji może zlecić opracowanie i wydanie podręcznika szkolnego - taki zapis znalazł się w nowelizacji ustawy o oświacie, którą w piątek przyjął Sejm.
rozwiń zwiń