X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krym: "szturm na jednostkę i punkt dowodzenia", desant ciężarówek

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 23:30
Rosyjscy żołnierze napadli na bazę w Sewastopolu – informuje Interfax. Z kolei MON Ukrainy informował o ataku na punkt dowodzenia sił powietrznych. Jest też informacja o desancie 15 ciężarówek w bazie brygady Floty Czarnomorskiej.
Wojskowi rosyjscy na Krymie
Wojskowi rosyjscy na KrymieFoto: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny portalu PolskieRadio.pl >>>
Bez rozwiązania na Krymie. Podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE - "za miesiąc" [relacja] >>>

Rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową w Sewastopolu - podała w piątek wieczorem agencja Interfax-Ukraina. Jednocześnie ministerstwo obrony informowało, że ok. 20 osób oblegało punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" sił powietrznych. W tym drugim przypadku, po negocjacjach osoby te wycofały się.
Media ukraińskie podały także wieczorem w piątek informację o desancie w Sewastopolu 15 ciężarówek Kamaz z żołnierzami rosyjskimi. Według agencji Interfax-Ukraina, która powołuje się na źródła w sztabie ukraińskiej marynarki wojennej, 15 ciężarówek zjechało z okrętu desantowego na brzeg, gdzie znajduje się baza brygady piechoty morskiej rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.
Zastępca oficera dyżurnego w Sewastopolu agencji Interfax, że rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową A2355. Agencja Reutera podaje, że ludzie, którzy wdarli się do jednostki, są "najprawdopodobniej rosyjskimi żołnierzami", a podczas szturmu nie doszło do wymiany ognia.
Według rozmówcy Interfaksu-Ukraina rosyjscy żołnierze sforsowali ciężarówką Kamaz bramę jednostki i starają się przebić do siedziby dowództwa jednostki.
Powołując się na telefoniczną rozmowę z przedstawicielem ukraińskich sił zbrojnych Reuters pisze, że nikt nie został ranny podczas ataku.

Ministerstwo obrony Ukrainy informowało także, że około 20 osób oblegało punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" Powietrznych Sił Ukrainy. Jak późnym wieczorem poinformował PAP pułkownik Jurij Kłamar z dowództwa ukraińskiej jednostki, po negocjacjach napastnicy odstąpili od oblężenia i odjechali.

PAP przytacza doniesienia, wg których wśród napastników byli "Kozacy", a także miejscowi radykałowie z pałkami, którzy rzucali granaty hukowe.

PAP/agkm; mch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja kontra reszta świata. USA i UE wprowadzają sankcje

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 23:59
Moskwa musi zapłacić cenę za to, co już się stało na Krymie. Tak decyzję o wprowadzeniu sankcji tłumaczył prezydent USA Barack Obama.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nocna rozmowa Putina i Obamy. Zadzwonił amerykański prezydent

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 01:37
Barack Obama wyjaśnił Władimirowi Putinowi, dlaczego USA wprowadziły sankcje wobec Rosji. Rozmowa telefoniczna, do której doszło z inicjatywy amerykańskiego prezydenta, trwała około godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

07.03.2014 Podpisanie umowy UE-Ukraina za miesiąc. "Szturm na jednostki na Krymie" [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 23:40
Polski premier poinformował, że umowa stowarzyszeniowa Unii Europejskiej z Ukrainą będzie podpisana na przełomie marca i kwietnia. W nocy pojawiły się informacje o atakach na ukraińskich żołnierzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina chce, by NATO zorganizowało szczyt w Kijowie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 09:24
Zaproszenie wystosował w Brukseli ukraiński premier Arsenij Jaceniuk, który spotkał się w czwartek z sekretarzem generalnym NATO Andersem Fogh Rasmussenem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSZ Ukrainy: Moskwa mówi o wstrzymaniu relacji już od tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:47
Ukraińskie MSZ potwierdza, że kontakty z Moskwą odbywają się jedynie na poziomie poszczególnych ministerstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: prawo o inkorporacjach w Dumie 21 marca

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 16:08
Według ostatnich informacji pierwsze czytanie projektu poprawek umożliwiających włączenie Krymu do Rosji odbędzie się w Dumie Państwowej później niż deklarowano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gazprom grozi Ukrainie zakręceniem kurka z gazem

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 16:04
Szef Gazpromu Aleksiej Miller oświadczył, że rosnące zadłużenie Ukrainy, zalegającej z płatnościami za rosyjski gaz, wynoszące już 1,89 mld USD, grozi pojawieniem się nowego kryzysu, jeśli chodzi o tranzyt tego surowca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin nie słucha Zachodu. Na Krymie już 30 tysięcy żołnierzy Rosji, napływ prowokatorów

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 22:09
Brak jest postępów w działaniach dyplomatycznych na Krymie. Jednocześnie są sygnały o napływie osób z Rosji, które mogą działać na rzecz zaostrzania sytuacji i o nocnych szturmach. Gazprom grozi przykręceniem kurka z gazem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef tatarskiego parlamentu na Krymie: jesteśmy świadkami niezwykłego kłamstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 20:55
Zdaniem Refata Czubarowa kłamstwem były już obrady Rady Rosyjskiej Federacji, która zezwoliła prezydentowi Putinowi na użycie wojsk na Krymie.
rozwiń zwiń