W Libanie strzelają do polskich bocianów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 20:32
- Pozwólcie bocianom wracać do Polski - ulotki z takim hasłem będą otrzymywać uczniowie w Libanie. Wszystko dlatego, że strzelanie do wracających do domu boćków traktuje się tam jak rozrywkę.
Audio
  • Ireneusz Kaługa mówi o fatalnym zwyczaju strzelania do ptaków w Libanie. (IAR/RdC)
Bocian biały
Bocian białyFoto: Snowmanradio/Wikimedia Commons/CC

Mówił o tym w Radiu dla Ciebie Ireneusz Kaługa z Siedleckiej Grupy Ekologicznej.

- Ta makabryczna tradycja powoduje, że bocianów z roku na rok ubywa. (...) Dlatego Siedlecka Grupa Ekologiczna nawiązała współpracę z ambasadą Polską w Libanie i MSZ - mówi Kaługa.

Wysłano także ulotkę informującą o tym jak bociany są dla nas cenne i dlaczego je chronimy. Ulotka zostanie w najbliższych dniach przetłumaczona i zostanie przekazana do większości szkół w Libanie.

Libańczycy wraz z ulotkami o bocianach będą mogli obejrzeć również specjalnie nakręcony filmik. Wyjaśnia on dlaczego te ptaki są dla nas tak szczególne.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

mc

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unijna dyrektywa: świnie muszą mieć zabawę

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 10:11
Unia zobowiązała rolników, by dostarczali zwierzętom w hodowli, w której jest co najmniej 10 osobników, jakąś rozrywkę. Świnie muszą mieć w czym ryć, co obgryzać, albo chociaż mieć jakieś zabawki - na przykład drewniane klocki czy piłkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokarmianie zwierząt. Możesz chcieć dobrze, a skończy się tragicznie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 03:19
Czy powinno się dokarmiać zwierzęta? W jakich porach roku jest to wskazane? Specjaliści radzą, by dokarmiać, ale jedynie przy bardzo srogiej zimie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy naprawdę dbamy o zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 18:57
Każdy z nas ma lub miał w domu jakiegoś zwierzaka: psa, kota, świnkę morską, kanarka czy chomika. Wydawać by się mogło, że wszyscy jesteśmy troskliwymi i odpowiedzialnymi właścicielami. Lekarze weterynarii mają jednak trochę inne zdanie…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłótnia o norkę: ma trafić na czarną listę

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 14:05
Ministerstwo Środowiska pracuje nad projektem rozporządzenia w sprawie list roślin i zwierząt gatunków obcych, które – w przypadku uwolnienia do środowiska przyrodniczego – mogą zagrozić gatunkom rodzimym. Hodowcy zwierząt futerkowych uważają, że doprowadzi to do likwidacji tej gałęzi produkcji w naszym kraju, ponieważ na liście ma się znaleźć m.in. hodowana przez nich norka amerykańska.
rozwiń zwiń