Malezja: armia namierzyła zaginiony samolot

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 11:44
Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych miałby się znajdować w cieśninie Malakka. Nieoficjalną informację podał Reuters, powołując się na malezyjskie źródła wojskowe.
Audio
  • Nowe fakty w sprawie zaginionego Boeinga. Relacja Tomasza Sajewicz (IAR)
Poszukiwania zaginionego samolotu malezyjskich linii lotniczych
Poszukiwania zaginionego samolotu malezyjskich linii lotniczychFoto: PAP/EPA/LUONG THAI LINH

Cieśnina Malakka oddziela Półwysep Malajski od Sumatry. Radar miał wskazać miejsce znacznie oddalone od punktu, w którym załoga po raz ostatni skontaktowała się z wieżą kontroli lotów. Według źródeł wojskowych Boeing zmienił kurs na wysokości miasta Kota Bharu i znacznie obniżył wysokość lotu.

Zobacz kalendarium: NAJWIĘKSZE KATASTROFY LOTNICZE >>>
Boeing, lecący z Kuala Lumpur do Pekinu, zniknął z radaru cztery dni temu. Do tej pory nie natrafiono na żadne jego ślady. W poszukiwaniach bierze udział już 10 państw. Wiadomo, że dwóch pasażerów samolotu posługiwało się skradzionymi paszportami. Na razie udało się zidentyfikować jednego z dwóch tych podróżnych. Na konferencji prasowej w Kuala Lumpur pokazano zdjęcie mężczyzny zarejestrowane jedną z kamer przemysłowych na lotnisku. Inspektor generalny malezyjskiej policji Khalid Abu Bakar uważa, że mężczyzna raczej nie był powiązany z terrorystami. - To mało prawdopodobne, aby było on członkiem jakiejkolwiek organizacji terrorystycznej - powiedział.
Irańczyk najprawdopodobniej był nielegalnym emigrantem, który chciał dostać się do Niemiec. Z władzami Malezji w sprawie jego zaginięcia miała kontaktować się też jego matka. Jednocześnie zdementowano wcześniejszą oficjalną informację, jakoby 5 osób, które znajdowały się na listach pasażerów, zrezygnowało z lotu rejsem MH370.

IAR, to

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Interpol: na pokładzie zaginionego boeinga byli ludzie z fałszywymi paszportami

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 16:21
Sekretarz generalny Interpolu - międzynarodowej organizacji policyjnej - potwierdził ten fakt. Wyraził też zaniepokojenie, że takie osoby w ogóle mogły wejść na pokład.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowoczesny Boeing rozpłynął się na wysokości ponad 10 kilometrów (analiza)

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 15:10
Od trzech dni nie wiadomo co stało się z samolotem, który zaginął po starcie z Kuala Lumpur w Malezji z 239 osobami na pokładzie. To głównie obywatele Chin. Szef malezyjskiego lotnictwa cywilnego mówi bez ogródek, zniknięcie maszyny to „bezprecedensowa tajemnica”. Jedną z hipotez branych pod uwagę jest zamach terrorystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poszukiwania zaginionego samolotu. Policja wyklucza porwanie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 10:33
Trwa czwarta doba poszukiwań Boeinga linii Malaysia Airlines, który zaginął pomiędzy Malezją i Wietnamem w sobotę w nocy.
rozwiń zwiń