X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Turczynow: nie będzie interwencji Ukrainy na Krymie

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 09:01
P.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynów podkreślił, że armia nie zaangażuje się na Krymie, gdyż chce skoncentrować swój potencjał na obronie wschodniej granicy państwa.
Statek floty ukraińskiej w Sewastopolu
Statek floty ukraińskiej w SewastopoluFoto: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Kryzys na Krymie bez rozwiązania [relacja] >>>

Ukraińska armia nie będzie interweniowała na Krymie, by zapobiec aneksji półwyspu przez Rosję - powiedział w wywiadzie dla francuskiej agencji AFP pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow, który jest zarazem przewodniczącym ukraińskiego parlamentu.

O zaplanowanym na niedzielę referendum na Krymie powiedział, że to "farsa". - To, co nazywają referendum, odbędzie się nie na Krymie, lecz w kremlowskich gabinetach - stwierdził Turczynow i wyraził przekonanie, że większość mieszkańców Krymu zdecyduje się na bojkot "tej prowokacji".

Ołeksandr Turczynow wyraził także ubolewanie, że Rosja odmawia wszelkich kontaktów z władzami Ukrainy w celu dyplomatycznego rozwiązania konfliktu.

Armia w rozsypce

Ukraińska armia jest w tragicznym stanie. Przyznały to same władze w Kijowie, które zapowiedziały zorganizowanie Gwardii Narodowej, która ma pomóc wojskowym.

Pełniący obowiązki ministra obrony Ihor Teniuch powiedział w Radzie Najwyższej, że stan armii jest bardzo zły. Liczebność wojsk lądowych wynosi 41 tysięcy, z tego w ciągłej gotowości powinna być połowa, a jest jedynie 6 tysięcy.

Razem mają oni stanowić Gwardię Narodową. Przewodniczący parlamentu i p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow zapewnia, że nie oznacza to powszechnej mobilizacji. Będą do niej brani tylko ochotnicy, którzy mają za sobą służbę wojskową.

Według MON, na wschodniej granicy Rosji skoncentrowano 220 tysięcy żołnierzy. Na samym Krymie około 19 tysięcy. Resort tłumaczy przy tym, że powodem pasywności ukraińskiej armii jest nie tylko jej słabość, ale także to, że oficjalnie Moskwa nie uznaje, iż żołnierze na półwyspie należą do Rosji. Zastosowanie siły może być ocenione, jako agresja wobec własnego narodu. Poza tym, Ukraina nie ma planów przeciwdziałania rosyjskim wojskom. Takiej możliwości nie przewidywano.

PAP/IAR/agkm

Sikorski: nie ma zgody na zmienianie granic siłą (TVN24/x-news)

 

''

 

Komentarze1
aby dodać komentarz
kaziuk2014-03-12 10:10 Zgłoś
A to już wasza sprawa.

Czytaj także

Rosyjskie MSZ: deklaracja niepodległości Krymu jest prawowita

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 17:39
Ministerstwo zapewniło, że "Rosja uszanuje rezultaty swobodnego wyrażenia woli narodów Krymu w referendum".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poprawił się stan zdrowia Julii Tymoszenko

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 17:38
Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko na razie nie będzie musiała przejść operacji kręgosłupa. Stan jej zdrowia się poprawił - poinformowali lekarze z kliniki w Berlinie, gdzie przebywa ukraińska polityk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSZ Ukrainy zażądało od Rosji usunięcia okrętów z jej terytorium

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 19:30
Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało notę w sprawie obecności okrętów rosyjskiej Floty Bałtyckiej i Floty Północnej na jej terenie wezwanemu do ministerstwa przedstawicielowi ambasady Rosji w Kijowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angela Merkel: doszło do aneksji Krymu przez Rosję

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 19:56
Szefowa niemieckiego rządu podkreśliła, że nie akceptuje takiego postępowania, ale nadal stawia na dialog z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sikorski: Polska nie uznaje deklaracji niepodległości Krymu

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 20:01
Decyzję o oderwaniu się od Ukrainy podjęła dzisiaj Rada Najwyższa Krymu, a w niedzielę na ma miejscu dojść do referendum w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szwedzki samolot będzie monitorował z powietrza Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 20:46
Przedstawiciele OBWE z Belgii, Norwegii i Wielkiej Brytanii będą mogli z pokładu nieuzbrojonego samolotu wojskowego, obserwować sytuację na Ukrainie z wyłączeniem Półwyspu Krymskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krym przyjmuje deklarację niepodległości. Janukowycz: jestem prawowitym prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 21:30
Parlament Krymu przyjął deklarację niepodległości, na co Kijów zażądał anulowania planowanego referendum w sprawie przyłączenia do Rosji. Z kolei obalony prezydent Wiktor Janukowycz oznajmił, że wciąż stoi na czele państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12.03.2014 Gorączkowe działania dyplomatów; świat odlicza dni do referendum na Krymie [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 22:19
Gigantyczne, rosyjskie manewry u granic Ukrainy; NATO ćwiczy na Morzu Czarnym. Przywódcy wielu państw próbują zmusić Rosję do ustępstw jeszcze przed niedzielnym referendum na Krymie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela pomaga Ukrainie. Nie ma zgody na kary dla Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 06:50
Unia Europejska otwiera granice dla produktów z Ukrainy, dla Rosji przygotowuje sankcje. Jednak nie jest pewne, czy zdecyduje się je wdrożyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres USA potępia Rosję. Premier Ukrainy w Białym Domu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 08:20
Szef ukraińskiego rządu Arsenij Jaceniuk będzie rozmawiał w Waszyngtonie z prezydentem Stanów Zjednoczonych o zajęciu Krymu przez wojska rosyjskie
rozwiń zwiń