Maratończyk z Polski biegnie do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 15:48
Piotr Kuryło z Pruski Wielkiej koło Augustowa (Podlaskie) rozpoczął swoją wyprawę do Watykanu. Ma przebiec ponad 2 tysiące kilometrów.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Leja/CC/Wikipedia

Kuryło wyruszył po południu ze Studzienicznej, gdzie Jan Paweł II był podczas swojej pielgrzymki w 1999 roku. W tej miejscowości,obok Sanktuarium Maryjnego stoi pomnik papieża.
Maratończyk ma przebiec codziennie około 70 kilometrów. Będzie zaczynał o godzinie 7, a kończył bieg około 19. Sportowiec skonstruował specjalny wózek, który przypina do siebie podczas biegu. Trzyma tam ubrania, prowiant i najpotrzebniejsze rzeczy. Ma w nim także nocować. Wózek waży 70 kilogramów.
Mężczyzna będzie biegł przez Białystok i Nowy Sącz. Polską granicę przekroczy w Piwnicznej Zdrój, by kontynuować swój bieg przez Słowację, Austrię i Włochy. Do Watykanu ma dotrzeć 27 kwietnia w dniu kanonizacji Jana Pawła II.
- Kiedy usłyszałem, że nasz papież ma być kanonizowany, ogłoszony świętym, to wiedziałem od razu, że tam pobiegnę. Studzieniczna to symboliczne miejsce, bo papież tu bywał na spływach kajakowych za swojej młodości, a później przyjechał jako papież - powiedział Kuryło.
41-letni maratończyk ma na swoim koncie kilkanaście różnych wypraw, m.in. roczny bieg dookoła świata, który nazwał biegiem dla pokoju. Wyprawa trwała od 7 sierpnia 2010 roku do 6 sierpnia 2011. Oceany pokonywał samolotami.

PAP/iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzym zarobi na milionach pielgrzymów, którzy przyjadą na kanonizację

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 11:52
Władze Rzymu trzymają się liczby pięciu milionów pielgrzymów i turystów, którzy zechcą wziąć udział w kanonizacji dwóch papieży, Jana Pawła II i Jana XXIII, 27 kwietnia tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Franciszek: kanonizacja Jana Pawła II napełnia nasze serca radością

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 14:33
Papież poinformował, że jego poprzednik będzie patronem Światowego Dnia Młodzieży, który w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, będzie obchodzony na szczeblu diecezjalnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabraknie pieniędzy na kanonizację Jana Pawła II?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 15:35
Tak twierdzi burmistrz Rzymu Ignazio Marino, w związku z ciężkim kryzysem finansów w Wiecznym Mieście. W kasie brakuje około pół miliarda euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanonizacja Jana Pawła II: głosy sprzeciwu potraktowano z powagą

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 10:14
- Nie było głosów sprzeciwu zbyt wiele, ale były obecne w procesie. Podnosiły je dwa środowiska związane z myślami o charakterze lewicowym i prawicowym w Kościele - powiedział w Jedynce ks. Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanonizacja Jana Pawła II. Rzym szykuje się na najazd turystów

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 14:00
Już nie 5 milionów osób, ale 7 milionów spodziewają się władze Rzymu w dniach od Wielkiego Tygodnia do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Przewiduje się, że na mszę kanonizacyjną 27 kwietnia przyjedzie około 300 tysięcy Polaków.
rozwiń zwiń