X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Antyrządowe protesty w Wenezueli. Pojawiła się szansa na przełom?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 20:29
Po 35 dniach demonstracji przeciwko lewicowemu rządowi, które przerodziły się w rozruchy uliczne, przywódca opozycji Henrique Capriles oświadczył, że skłonny jest do rozmów z rządem.
Antyrządowy protest w Caracas
Antyrządowy protest w CaracasFoto: PAP/EPA/MIGUEL GUTIERREZ

- Dyskusja jest niezbędna, sądzę, że dojdzie do niej w najbliższych godzinach. (...) Jeszcze się nad tym zastanawiam - powiedział Capriles, były kandydat opozycji w wyborach prezydenckich, które 11 miesięcy temu wygrał Nicolas Maduro, najbardziej zaufany współpracownik zmarłego prezydenta Hugo Chaveza.
Gwałtowne protesty przeciwko polityce rządu Maduro, które rozpoczęły się 12 lutego od demonstracji młodzieży akademickiej i szkolnej w Caracas, rozszerzyły się na inne miasta i przybrały gwałtowny charakter. Doszło do strać z policją. 28 osób zginęło, a 350 zostało rannych, w tym ponad stu policjantów.
Demonstranci protestują m.in. przeciwko nadmiernym kosztom polityki socjalnej rządu i wspieraniu przez Wenezuelę słabych gospodarek Kuby i kilku innych zaprzyjaźnionych krajów regionu rządzonych przez lewicę. Wskazują to jako przyczynę 50-procentowej inflacji i braków w zaopatrzeniu rynku wewnętrznego.

"Głównym przegranym jest Wenezuela"
Jako "katastrofę dla obu stron" określił protesty dyrektor wenezuelskiego instytutu sondażowego Datanalisis. - Maduro przegrywa. Katastrofalnie traci na tym również jego międzynarodowy wizerunek - ocenił Luis Vicente Leon.
Z drugiej strony, według dyrektora Datanalisis, "opozycja jest skrajnie rozczłonkowana, studenci stracili kontrolę nad ruchem protestacyjnym, a znacznej części ludności kojarzy się on głównie z przemocą".
Według wenezuelskiego politologa Nicmera Evansa z Centralnego Uniwersytetu Wenezueli, Maduro "jest dziś prezydentem osaczonym". Jest to cena, jaką zapłacił za "agresywną kampanię przeciwko opozycji i zastosowane represje".
Z kolei opozycja, według diagnozy Evansa, "odrzuca wszystko, co robi prezydent, ale nie jest w stanie przedstawić żadnej alternatywy, ponieważ protestująca młodzież studencka nie jest w stanie porozumieć się z instytucjonalną wenezuelską opozycją", której przewodzi Capriles.
- To wszystko sprawia, że głównym przegranym jest Wenezuela jako państwo - podsumowuje.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, PAP, kk

''

Zobacz więcej na temat: protest Wenezuela
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragiczny bilans demonstracji w Wenezueli: 19 zabitych, 318 rannych

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 06:49
W ciągu przeszło trzech tygodni demonstracji przeciwko rządowi prezydenta Nicolasa Maduro w Wenezueli straciło życie 19 osób, 318 odniosło rany, a ponad 1 100 aresztowano - ogłosiła w czwartek wenezuelska prokuratura generalna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Wenezueli grozi wojna domowa?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 11:51
Od trzech tygodni w całej Wenezueli trwają protesty przeciwko deficytowi żywności, wzrostowi inflacji, przestępczości i samowoli władz państwowych. W dotychczasowych zamieszkach zostało zabitych ponad 20 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chaviści i opozycja". Konflikt w Wenezueli w cieniu Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 18:53
Od około miesiąca trwają uliczne walki i protesty na ulicach Wenezueli. W ich wyniku zginęło już kilkanaście osób, a setki aresztowano i ich miejsce pobytu nie jest znane.
rozwiń zwiń