X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podpis Putina pod dokumentami o aneksji Krymu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 18:18
Krym i Sewastopol dostaną status okręgu federalnego. Firmy ukraińskie znajdujące się na ich terenie na początek mają przejść "na własność republiki".
Audio
  • Relacja Macieja Jastrzębskiego z Moskwy (IAR): Putin podpisał dokumenty o aneksji Krymu
Władimir Putin podpisuje dokumenty w sprawie aneksji Krymu
Władimir Putin podpisuje dokumenty w sprawie aneksji KrymuFoto: PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV

Kryzys ukraiński - serwis specjalny >>>

Kalendarium zdarzeń na Ukrainie >>>

Prezydent Władimir Putin podpisał dokumenty o przyłączeniu Krymu do Rosji. Jeden to ustawa o ratyfikacji traktatu o przyłączeniu Republiki Krymu i miasta Sewastopol do Federacji Rosyjskiej. Natomiast drugi to ustawa konstytucyjna o procedurze przyłączenia dwóch nowych podmiotów do Rosji.

Podpisaniu dokumentów nadano szczególną rangę. Na uroczystość zaproszono przedstawicieli obu izb parlamentu: Dumy Państwowej i Rady Federacji.

Procedura aneksji Krymu trwała niespełna cztery dni. We wtorek Władimir Putin podpisał z separatystami traktat o przyłączeniu półwyspu. Jak uzasadniał - taka jest wola narodów Krymu i wskazują na to związki historyczne półwyspu z Rosją. Już następnego dnia zgodność traktatu z konstytucją orzekł Sąd Konstytucyjny, a w czwartek ratyfikowała go Duma Państwowa. W piątek ratyfikował te umowę również rosyjski senat. - Na tym zakończyła się nasza historyczna misja - stwierdziła po głosowaniu przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwijenko.

W piątek wieczorem w Moskwie zorganizowany zostanie specjalny pokaz fajerwerków, który ma uczcić zajęcie Krymu.

Aneksji Krymu nie uznają państwa zachodnie. W związku z agresją Rosji na terytorium Ukrainy wprowadzono szereg sankcji przeciw Rosji i będą one rozszerzane.

(Wideo: CNN Newsource/x-news)

Rosjanie wypychają ukraińskie wojsko

Ukraińscy wojskowi na Krymie po raz kolejny żądają jasnych rozkazów z Kijowa. Wystąpili w tej kwestii ze specjalnym apelem. Jednak władze w stolicy milczą.
Marynarze podkreślają, że nie zgadzają się na propozycję Rosjan, którzy ciągle grożą im szturmem, aby przyjąć obywatelstwo rosyjskie bądź też opuścić półwysep bez możliwości powrotu.

Tylko w czwartek Rosjanie zdobyli 2 ukraińskie korwety "Tarnopol" i "Chmielnicki", a 3 dobrowolnie się poddały. Na redzie Sewastopola pozostaje jeden okręt - "Sławutycz", który jest wierny władzom w Kijowie. Rano podniesiono na nim ukraińską flagę, a załoga odśpiewała hymn.

W piątek mija termin ultimatum stawianego przez rosyjską armię: ukraińscy wojskowi mają albo się poddać i opuścić jednostki, albo złożyć przysięgę na wierność Rosji.

Misja UE w związku z obawą przed rosyjskimi prowokacjami
Unia Europejska zdecydowała, że wyśle na Ukrainę swoich obserwatorów - jeśli w ciągu kilku dni nie dojdzie do skutku misja OBWE. Tak zdecydowali europejscy przywódcy podczas pierwszego dnia szczytu w Brukseli. Nieoficjalnie wiadomo, że przygotowania do unijnej misji już się zaczęły.

Na wysłanie misji OBWE naciskały Niemcy. Kanclerz Angela Merkel miała kilka razy dzwonić w tej sprawie do prezydenta Rosji Władimira Putina. Ten jednak nie chciał się zgodzić na obecność międzynarodowych obserwatorów. A że Rosja w OBWE może taką inicjatywę zablokować, powstał pomysł wysłania misji unijnej.

Unia Europejska obawia się prowokacji na wschodzie i południu Ukrainy, zwłaszcza przed majowymi wyborami. Dyplomaci mówią, że misja na Ukrainie byłaby wzorowana na tej w Gruzji, gdzie obserwatorzy dostarczają do Brukseli wiele cennych informacji. Została ona powołana po wojnie gruzińsko-rosyjskiej w 2008 roku.

IAR/inne/agkm

(Rada Federacji, wyższa izba parlamentu Rosji, zatwierdza aneksję Krymu. Wideo: CNN Newsource/x-news)

''

Zobacz więcej na temat: Rosja Ukraina Unia Europejska
Komentarze1
aby dodać komentarz
bilinek2014-03-21 18:43 Zgłoś
Wiecie co psu na pana wolno szczekać i tylko tyle. tak samo zachowuje się Ukraina i U E. po co te gesty nic nie znaczące dla Rosji. Brawo Rosjanie pokazaliście jakie miejsce ma w Europie U.E. i NATO.

Czytaj także

21.03. 2014. Unia podpisała umowę z Kijowem. Ukraina radzi: więcej sankcji [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 23:19
USA i UE nakładają kolejne sankcje na Kreml. Ukraina podpisała polityczną część umowy stowarzyszeniowej z UE. Europa zaczyna opracowywać nową politykę energetyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwycięstwo Majdanu. Ukraina stowarzyszona z UE

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 12:50
Kijów podpisuje z Brukselą dokument, za który umierali ludzie na Majdanie. Na razie, to tylko pierwszy krok ku Wspólnocie, ale ma ogromne znaczenie symboliczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja z nowymi sankcjami. Tusk chwali Brukselę

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 10:07
Unia Europejska nałożyła nowe sankcje na Kreml. Donald Tusk przyznał, że dyskusja nad kolejnymi restrykcjami wobec Rosji była długa.
rozwiń zwiń