X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosjanie przejęli ukraiński okręt Sławutycz. Wciągnięto rosyjską flagę

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 10:19
Kolejny ukraiński okręt w rękach Rosjan. W sobotę wieczorem opanowali oni jednostkę Sławutycz.
Przejęty przez rosyjskie wojsko okręt Sławutycz jest holowany do bazy Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu
Przejęty przez rosyjskie wojsko okręt Sławutycz jest holowany do bazy Floty Czarnomorskiej w SewastopoluFoto: EPA/SERGEI ILNITSKY

Rano na okręcie wciągnięto rosyjską flagę. Podobnie jak zajęty w piątek Ternopil, była ona od końca lutego blokowana w zatoce sewastopolskiej przez rosyjskie holowniki.

Są one na tyle silne, że jakakolwiek próba odbicia ukraińskich jednostek od wybrzeża zakończyłaby się ich ponownym przyparciem do muru.

Protesty na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Szef centrum medialnego ukraińskiego MON Władysław Sjeljezniow poinformował, że okręt został zdobyty po trwających dwie godziny przepychankach z Rosjanami. Nie ma ofiar. Załoga zeszła na brzeg.
O wciągnięciu rosyjskiej flagi na Sławytyczu informuje od rana Interfax i inne rosyjskie media. Te same źródła twierdzą, że już 25 jednostek floty wspomagania i sześć okrętów bojowych Ukrainy zostało przejętych przez Rosję.

DE RTL TV/x-news

4 marca Rosjanie próbowali dokonać abordażu na okręcie Sławutycz. Jednak załoga na to nie pozwoliła.

Ukraińcy bronią się jeszcze na akwenie Donuzław, choć Rosjanom udało się tam przejąć korwetę Winnica. Donuzławu strzeże okręt desantowy Kostiantyn Olszański i trałowiec Czerkasy. Jednostki te nie mogą jednak wyjść na otwarte wody, gdyż w wąskim przesmyku wiodącym z akwenu na Morze Czarne Rosjanie zatopili stary krążownik Oczakow.

Kalendarium zdarzeń na Ukrainie >>>
Marynarze i żołnierze Ukrainy na Krymie każdego ranka wciągają na maszty ukraińskie flagi. Władze w Kijowie nie mówią, jakie mają wobec nich plany. Minister obrony Ukrainy Ihor Teniuch codziennie powtarza, że wojsko nie może podejmować żadnych działań bez decyzji politycznych. One jednak ciągle nie zapadają.

Przejęta większość jednostek?

Rosyjskie Ministerstwo Obrony zapewniło w sobotę, że 54 z 67 jednostek ukraińskiej Marynarki Wojennej stacjonujących na Krymie przeszło pod dowództwo rosyjskich sił morskich, wśród nich osiem okrętów wojennych i jeden okręt podwodny.

Wszystkie większe bazy na Krymie pod kontrolą Rosji [relacja] >>>
"W dniu 21 marca tego roku spośród 18000 członków Sił Zbrojnych Ukrainy stacjonujących na terenie Republiki Krymskiej mniej niż 2000 wyraziło życzenie, aby ich przemieszczono na terytorium Ukrainy" - głosi komunikat Ministerstwa.
Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu rozkazał rosyjskiej marynarce na Morzu Czarnym, z bazą w krymskim porcie Sewastopol, aby ułatwili przemieszczenie wszystkich wojskowych, którzy życzą sobie służyć nadal w Siłach Zbrojnych Ukrainy.
Rosja twierdzi, że rosyjska flaga została wciągnięta na maszt ogółem w 147 ukraińskich oddziałach i pododdziałach rozmieszczonych na Krymie.

IAR, PAP, bk

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
szeleszczyciel2014-03-23 16:31 Zgłoś
Użytkownik wiechosta napisał
Po co Rosjanom ten ukraiński złom ? Ale i tak miło, że rozbrajają banderowców.
Kacapy nie tylko banderowców rozbroiliby...
wiechosta2014-03-23 11:39 Zgłoś
Po co Rosjanom ten ukraiński złom ? Ale i tak miło, że rozbrajają banderowców.

Czytaj także

Ukraińska baza w Belbeku zajęta przez Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 18:56
Ukraińscy żołnierze w bazie lotniczej w Belbeku koło Sewastopola, do której wdarły się siły rosyjskie, złożyli broń w magazynie. Dowódcę płka Jurija Manczura zabrano na rozmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraińska armia na Krymie składa broń. Słynny pułkownik Mamczur w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 23:59
Bazy na Krymie bez oporu dostają się w ręce Rosjan. Padł Belbek - symbol oporu ukraińskiego. Jego słynny dowódca trafił za kraty. Niewykluczone jest jednak masowe przechodzenie oficerów do armii rosyjskiej. Moskwa kupuje ich wyższym żołdem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: akcje na wschodzie za Rosją i Janukowyczem

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 20:56
We wschodnich miastach Ukrainy odbyły się prorosyjskie manifestacje. Tym razem apelowano również o powrót byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja pochłania Krym. ”NATO powinno być przygotowane na każdy scenariusz”

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 23:59
Rosjanie kontrolują obecnie na Krymie większość dużych baz. Na wschodzie Ukrainy organizowane są demonstracje prorosyjskie, pojawiły się tam hasła powrotu Wiktora Janukowycza. Politycy europejscy wyrażają zaniepokojenie postawą Kremla. Szef ukraińskiego UDAR-u Witalij Kliczko ostrzega, że celem Rosji nie jest Krym, a Kijów. Premier Kanady proponuje budowę nowego systemu bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

23.03.2014 Rosja okupuje Krym. Następne będzie Naddniestrze? [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 20:55
- Moskwa zagraża suwerenności i integralności terytorialnej Mołdawii, a konkretnie Republice Naddniestrzańskiej - ostrzega dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove.
rozwiń zwiń