X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolejny okręt ukraińskiej marynarki wojennej przejęty przez Rosjan

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 17:36
Po krótkim szturmie w ich ręce trafił okręt "Konstanty Olszański", stacjonujący na Krymie.
Audio
  • Rosjanie zdobyli duży ukraiński okręt desantowy Kostiantyn Olszanski. Relacja Piotra Pogorzelskiego (IAR)
Władze Ukrainy zarządziły ewakuację swoich żołnierzy z Krymu
Władze Ukrainy zarządziły ewakuację swoich żołnierzy z KrymuFoto: EPA/SERGEI ILNITSKY

Do akcji doszło w zatoce Donuzław, u wlotu na Morze Czarne. Rosjanie w tym miesiącu zatopili tam swoje okręty wojenne, by zablokować tor wodny.

Rosjanie przeprowadzili szturm późnym popołudniem. Na pokładzie "Konstantego Olszańskiego" było około 20 ukraińskich marynarzy. Szturmujący dysponowali około 200 żołnierzami. Załoga próbowała się bronić, używając zasłon dymnych, jednak to tylko nieznacznie opóźniło natarcie Rosjan.

- Ukraińskich oficerów wyprowadzono na pokład. Dziesięciu członków załogi śpiewa hymn Ukrainy. Ukraińską flagę spuszczono. Na brzegu zebrali się ludzie. Krzyczą: Sława Ukrainie! Sława Bohaterom! Olszański! Jesteście bohaterami - napisał przedstawiciel Ministerstwa Obrony Ukrainy na Krymie Władysław Selezniow na swym profilu na Facebooku.
Na Donuzławie, nieopodal przejętego okrętu, stacjonuje jeszcze jedna ukraińska jednostka - "Czerkasy".

Protesty na Ukrainie: serwis specjalny >>>

W poniedziałek Rada Bezpieczeństwa Narodowego podjęła decyzję o wycofaniu ukraińskich wojsk z Krymu. Wraz z wojskowymi z półwyspu mają być ewakuowane ich rodziny.

- Rada Ministrów otrzymała zadanie zapewnić zakwaterowanie rodzin żołnierzy oraz wszystkich tych, którzy zmuszeni są do porzucenia swych domów pod naciskiem i w związku z agresją okupacyjnych wojsk rosyjskiej armii - oświadczył pełniący obowiązki prezydenta Ołeksandr Turczynow.

(źródło: 5 kanal/x-news)

Ukraińskie wojsko zostało już zneutralizowane właściwie we wszystkich najważniejszych bazach na Krymie. W sobotę Rosjanie przejęli ostatecznie lotnisko w Belbeku oraz bazę w Nowofedoriwce.

Na Ukrainie coraz częściej słychać obawy, że po Krymie, Rosja zaatakuje południe i wschód kraju. Mówią o tym eksperci oraz przedstawiciele władz. Według sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrija Parubija, Moskwa nie zrezygnowała z planu o umownej nazwie „rosyjska wiosna”. Przy granicy z Ukrainą skoncentrowało prawie sto tysięcy żołnierzy. Niemal każdego dnia zatrzymywane są grupy dywersantów, których celem jest destabilizacja sytuacji na południu i wschodzie Ukrainy oraz przejęcie budynków użyteczności publicznej.

IAR/asop

''

Zobacz więcej na temat: Krym Rosja Ukraina
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barack Obama: sankcje zaszkodzą Rosji

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 22:14
Amerykański prezydent zapewnia, że USA i Europa są zjednoczone we wsparciu Ukrainy. Na wspólnej konferencji z premierem Holandii Markiem Rutte mówił przed szczytem G7, że działania Rosji wobec swojego zachodniego sąsiada, będą ją kosztować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szturm na bazę ukraińskiej piechoty morskiej w Teodozji

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 11:17
Wojska rosyjskie przypuściły szturm i zajęły nad ranem bazę ukraińskiego batalionu piechoty morskiej w Teodozji na południowo-wschodnim Krymie. Odbywających tam służbę 60-80 żołnierzy zatrzymano i wywieziono.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina wycofuje swoich żołnierzy z Krymu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 13:16
- Ukraińscy żołnierze mają opuścić Krym - takie polecenie ministerstwu obrony w Kijowie wydała Rada Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej. Poinformował o tym p.o prezydenta Ołeksandr Turczynow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"WSJ": wywiad USA zaskoczony przez Rosjan w czasie aneksji Krymu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 12:41
Chociaż USA liczyły się z tym, że Rosja spróbuje zająć Krym, to amerykański wywiad nie przechwycił wymiany informacji o planie ataku. Amerykanie błędnie sądzili, że Rosjanie użyją wojsk prowadzących manewry przy granicy z Ukrainą - pisze "Wall Street Journal".
rozwiń zwiń