Ukraina: uprowadzony dziennikarz znaleziony martwy

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 20:15
Dziennikarz oraz zwolennik Majdanu z Czerkasów Wasyl Serhijenko został znaleziony martwy - powiadomił szef miejscowego oddziału nacjonalistycznej partii Swoboda Jurij Botnar.
Ukraina: uprowadzony dziennikarz znaleziony martwy
Foto: google maps

Według Botnara Serhijenko został znaleziony w lesie "z torbą na głowie, z ranami zadanymi nożem i w kajdankach na rękach".

Rosja atakuje gospodarkę Ukrainy [relacja] >>>

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Swoboda informowała wcześniej, że w piątek wieczorem Serhijenko został w piątek brutalnie napadnięty na podwórku własnego domu i uprowadzony w nieznanym kierunku. Partia wiązała ten fakt z jego działalnością dziennikarską, a w szczególności z artykułami na temat miejscowego bogacza, przedstawiciela Partii Regionów Hennadija Bobowa.
Bobow ogłosił, że wyznacza nagrodę 50 tys. hrywien (13 tys. zł) za informację, która pozwoli znaleźć Serhijenkę. Wyraził też przekonanie, że jego uprowadzenie ma "cele polityczne".

Kalendarium zdarzeń na Ukrainie >>>

PAP, to

''

Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2014-04-05 22:53 Zgłoś
Свобода смердіть.

Czytaj także

Wypuszczono ukraińskich dziennikarzy zatrzymanych w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 17:23
Odnaleźli się zaginieni przez kilka godzin ukraińscy dziennikarze. Rosjanie zatrzymali ich tuż po przekroczeniu granicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraińcy rozbroili grupę dywersyjną przy granicy z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 16:05
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała w obwodzie ługańskim graniczącym z Rosją uzbrojoną 15-osobową grupę dywersyjną, która planowała przejęcie władzy w obwodzie.
rozwiń zwiń