Alarm w Ostródzie. Pękł gazociąg średniego ciśnienia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 15:42
Strażacy i pracownicy pogotowia gazowego zakończyli akcję w Ostródzie. We wtorek około godz. 13 przy ulicy 11-stego Listopada doszło do awarii gazociągu. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.
Audio
  • Krzysztof Pardo z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie o awarii w Ostródzie (IAR/Radio Olsztyn)
Alarm w Ostródzie. Pękł gazociąg średniego ciśnienia
Foto: Wikimedia Commons/CC

Przez dwie godziny siedem zastępów straży pożarnej osłaniało miejsce pęknięcia gazociągu tzw. kurtynami wodnymi. Z kolei pracownicy pogotowia gazowego zakręcili dopływ gazu i założyli zacisk na rurze. Przyczyny pęknięcia nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie gazociąg został uszkodzony podczas prac budowlanych.

Trasa krajowa numer 16 w Ostródzie jest już przejezdna.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

IAR/Radio Olsztyn/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybuch gazu w Kętrzynie. 5 osób w szpitalu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 07:41
Sześć osób zostało poszkodowanych, pięć trafiło do szpitala po wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Kasztanowej w Kętrzynie w poniedziałek wieczorem. Zawaliła się ściana w budynku, uszkodzone są dwa lokale komunalne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybuch gazu w Jankowie Przygodzkim. Odznaczenia dla strażaków

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 15:36
14 ratowników PSP i strażaków-ochotników, którzy szczególnie wyróżnili się w czasie akcji w Jankowie Przygodzkim (Wielkopolskie), gdzie w listopadzie zapalił się gazociąg, zostali w poniedziałek wyróżnieni przez szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyczyny wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim. "Były nieprawidłowości"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 12:15
Źle wykonany wykop i wadliwy spaw doprowadziły w listopadzie ubiegłego roku do tragedii w Jankowie Przygodzkim. Komisja powołana przez wojewodę wielkopolskiego ogłosiła wyniki dochodzenia w tej sprawie.
rozwiń zwiń