Polska Razem czarnym koniem? Mocne słowa Gowina

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 14:03
Jarosław Gowin przekonuje, że od sukcesu wyborczego Polski Razem zależy, czy Polacy uwierzą w alternatywę wobec PO i PiS.
Audio
  • Jarosław Gowin o wyborach do Parlamentu Europejskiego (IAR)
Polska Razem czarnym koniem? Mocne słowa Gowina
Foto: PAP/Jakub Kamiński

Podczas konwencji wyborczej ugrupowania w Warszawie jego lider mówił, że wybory do Parlamentu Europejskiego mają pokazać, iż polska polityka to nie tylko dwie największe partie. - W tych wyborach nie chodzi o to, jak chciałby Jarosław Kaczyński, żeby we francuskiej telewizji Polska miała godne miejsce w prognozie pogody. I nie chodzi o to, jak straszy Donald Tusk, czy polskie dzieci 1 września pójdą do szkoły - mówił Gowin. Dodał, że chodzi o to, czy po tych wyborach Tusk i Kaczyński odejdą na zasłużoną emeryturę.

Jarosław Gowin mówił też o najważniejszych wyzwaniach - między innymi budowie silnej gospodarki. Nawiązał przy tym do jabłka, które znajduje się w logo Polski Razem. - To jest symbol zadania, które przed nami stoi, bo Polska może być liderem w świecie nie tylko jeśli chodzi o produkcję jabłek - zaznaczył lider Polski Razem. Podkreślił, że nasz kraj może stać się prawdziwym gospodarczym czempionem. - My wiemy, że to jest możliwe i mamy plan jak to zrobić - zapowiedział Gowin.

W trakcie konwencji Polski Razem do zgromadzonych z telebimu przemówił główny kandydat do zwycięstwa w wyborach prezydenckich na Ukrainie - Petro Poroszenko. Głos zabrali także między innymi Paweł Kowal i Marek Migalski.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

IAR/aj

Komentarze1
aby dodać komentarz
szeleszczyciel2014-04-12 17:25 Zgłoś
Pan Godson jest fajny gościu, ale jakoś tak nijak nie pasuje do polskiej historii. Nie mieliśmy kolonii, Murzyni nie walczyli w obronie Rzeczypospolitej, są całkowicie inni. Ja, przy całym szacunku do człowieka, nie potrafię się z nim utożsamiać. Gdybym ja zamieszkał w Togo, czy gdzieś tam, to na pewno bym się nie pchał w ichniejsze sprawy. No, gdzie!

Czytaj także

Liderem listy partii Gowina w wyborach do PE na Mazowszu będzie polityk Samoobrony

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 14:41
"Jedynką" na mazowieckiej liście ugrupowania Polska Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie były europoseł partii Andrzeja Leppera - Marek Czarnecki - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górski do Brukseli. Poseł kandyduje mimo nowotworu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 12:19
PiS wystawia do europarlamentu chorego na białaczkę Artura Górskiego. On sam zapewnia, że będzie aktywny w kampanii - pisze "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory parlamentarne. Sondaż: rośnie przewaga PO nad PiS

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 12:42
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie kwietnia wygrałaby je Platforma Obywatelska.
rozwiń zwiń