X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaceniuk: Rosja eksportuje na Ukrainę terroryzm

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 13:05
Rząd rosyjski powinien niezwłocznie odwołać swoje grupy wywiadowczo-dywersyjne, potępić terrorystów i zażądać od nich opuszczenia zajętych budynków administracyjnych - to żądania premiera Ukrainy, które przedstawi Rosji w Genewie.
Audio
  • Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk: Rosja chce wrócić do czasów zimnej wojny (źr. IAR)
Uzbrojone prorosyjskie bojówki w Słowiańsku
Uzbrojone prorosyjskie bojówki w SłowiańskuFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Protesty na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Kalendarium zdarzeń na Ukrainie >>>
Ukraina walczy ze zbrojnymi grupami na wschodzie. "To rosyjscy żołnierze" [relacja] >>>

Ukraiński premier Arsenij Jaceniuk powiedział w środę na posiedzeniu rządu, że Federacja Rosyjska zaczęła eksportować terroryzm na Ukrainę. Zaapelował do Moskwy, by przestała wspierać terrorystów.
- Jak rozumiem Federacja Rosyjska ma nowy towar na eksport. Poza ropą i gazem Rosja zaczęła eksportować terroryzm na Ukrainę. I okazuje się, że tylko jedno państwo na świecie - właśnie Rosja - nie widzi, że rosyjskie grupy dywersyjne dokonują aktów dywersji na terytorium Ukrainy - oświadczył Jaceniuk.
Premier ogłosił, że rząd w Kijowie przygotowuje się do zaplanowanych na czwartek w Genewie rozmów czterostronnych w sprawie rozwiązania sytuacji na Ukrainie, w których mają uczestniczyć szefowie dyplomacji USA, UE, Ukrainy i Rosji. Jaceniuk powiedział, że Ukraińcy udają się na te negocjacje z jasnym przesłaniem.
- Rząd rosyjski powinien niezwłocznie odwołać swoje grupy wywiadowczo-dywersyjne, potępić terrorystów i zażądać od nich opuszczenia zajętych budynków administracyjnych. O ile Rosja zainteresowana jest stabilizacją sytuacji, co do czego mam głębokie wątpliwości - dodał.
Jaceniuk ocenił, że fakt, iż służby specjalne Rosji "dyrygują" działaniami organizacji terrorystycznych na wschodzie Ukrainy, można traktować jako przestępstwo międzynarodowe.
Premier oczekuje, że genewskie spotkanie nie będzie rozmową protokolarną, a głównym jego celem powinno być powstrzymanie "wspieranej przez Rosję działalności terrorystycznej". Zdaniem Jaceniuka stanowi to nie tylko zagrożenie dla Ukrainy, ale i dla całej Europy.

PAP/agkm

(Espreso TV/x-news)

''


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja mobilizuje armię i wyszukuje wrogów

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 10:54
Rosja stawia na liczną i gotową na wszystko armię. Wskazuje na to analiza ostatnich wydarzeń. Rosyjscy obrońcy praw człowieka dodają, że dodatkowo obecne władze szukają wyimaginowanych wrogów, aby łatwiej wpływać na nastroje społeczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Służby ukraińskie: separatystami dowodzi oficer GRU

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 14:09
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ustaliła, kto kieruje grupą prorosyjskich dywersantów, działających w Słowiańsku na wschodzie kraju. Według ukraińskich służb, jest to oficer specnazu GRU Igor Striełkow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef NATO: na wschodniej Ukrainie widać rękę Rosji

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 14:21
Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen wezwał Rosję do wycofania wojsk spod granic Ukrainy, zdystansowanie się od prorosyjskich separatystów i deeskalację kryzysu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sikorski: Ukraina ma prawo do użycia siły na swoim terytorium

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 23:49
Szef MSZ w wywiadzie dla TVN24 ocenił, że użycie siły to ryzyko, które "Ukraina sama musi skalkulować i podjąć".
rozwiń zwiń

Czytaj także

17.04.2014 "To Rosja dyryguje dywersantami na wschodzie". Kijów próbuje odzyskać kontrolę nad Donbasem [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 23:38
Moskwa może popełniać przestępstwo międzynarodowe - tak twierdzą władze Ukrainy. Według nich, w Donbasie działają rosyjscy żołnierze m.in. z 45 pułku desantowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkel dzwoniła do Putina. Kreml ostrzega przed "wojną domową"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 07:35
Według Kremla, rozmowa odbyła się z inicjatywy strony niemieckiej. Rozmowy dotyczyły m.in. planowanego spotkania w sprawie Ukrainy w Genewie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijów: na wschodzie Ukrainy działają żołnierze z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 07:35
Wicepremier Ukrainy Witalij Jarema powiedział, że w miastach Słowiańsk i Kramatorsk, gdzie okupowane są obiekty państwowe, działają żołnierze rosyjskich sił powietrzno-desantowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cypr: sankcje przeciw Rosji zniszczyłyby naszą gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 09:33
Cypr ma zamiar domagać się prawa do niewdrażania sankcji przeciwko Rosji. Aktywa Rosji to jedna trzecia sum w bankach cypryjskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijów: coraz więcej żołnierzy rosyjskich na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 09:46
Liczba rosyjskich żołnierzy we wschodnich obwodach Ukrainy rośnie. Jest to groźny i dobrze wyszkolony przeciwnik - oświadczył szef ukraińskiego Centrum Antyterrorystycznego i dowódca operacji przeciwko prorosyjskim separatystom generał Wasyl Krutow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fuele: Unia chce konsultacji z Rosją i Ukrainą w sprawie gazu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 13:17
Unia Europejska powinna bronić państw, które postanowiły dołączyć do wolnej Europy opartej na prawach człowieka - powiedział komisarz Stefan Fuele. Poinformował, że UE wspólnie odpowie na lista Putina o dostawach gazu.
rozwiń zwiń