X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rutkowski skazany! Sąd: złamał prawo

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 17:48
To wyrok za siłowe wejście ze swoimi ludźmi na teren Rafinerii Nafty Glimar w Gorlicach.
Audio
  • Krzysztof Rutkowski skazany. Sędzia Anna Serwin Bajan (IAR)
  • Krzysztof Rutkowski przegrał w sądzie. Prokurator Sławomir Korbelak (IAR)
Krzysztof Rutkowski przegrał w sądzie. Został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata
Krzysztof Rutkowski przegrał w sądzie. Został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lataFoto: detektywrutkowski.pl

Do wydarzyło się dwa lata temu. Firma Krzysztofa Rutkowskiego działała na zlecenie poprzedniego właściciela Glimaru, będącego w sporze własnościowym ze spółką, która obecnie zarządza zakładem.

Przed bramę zakładu podjechało blisko stu mężczyzn z detektywem Rutkowskim na czele. Ubrani byli w kaski i mundury, na głowach mieli kominiarki, w rękach tarcze. Weszli na teren nieruchomości i starli się z grupą pracowników strzegących zakład. Obezwładnili i rozbroili wtedy ochroniarzy pilnujących terenu Glimaru.

Sprawa trafiła do prokuratury.

Prokurator zarzucił firmie Rutkowskiego bezprawne wejście na teren gorlickiej rafinerii a także używanie gróźb, przemocy cielesnej i zmuszenie pracowników ochraniających zakład do opuszczenia obiektu.

Krzysztof Rutkowski nie przyznał się do winy. Cały czas twierdził, że działał zgodnie z prawem. Na ławie oskarżonych oprócz niego zasiadał dyrektor jego biura detektywistycznego.

Podczas mowy końcowej oskarżyciel domagał się kary jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na dwuletni okres próby, kary grzywny i pokrycie kosztów postępowania sądowego.

Nowosądecki sąd wymierzył karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto Rutkowski ma zapłacić grzywnę w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz pokryć koszta sądowe.

IAR/asop

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyroki ws. afery paliwowej. Mniejsza kara dla Krzysztofa Rutkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 12:59
Właściciel firmy detektywistycznej Krzysztof Rutkowski został skazany na 1,5 roku więzienia sprawie "śląskiej mafii paliwowej", która wyłudziła od państwa prawie 500 mln zł. W pierwszej instancji kara była o rok dłuższa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabrze: siostra Bernadetta nie uniknie więzienia

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 15:33
Sąd nie zgodził się na warunkowe zawieszenie kary siostrze Bernadetcie, skazanej na dwa lata pozbawienia wolności za nieprawidłowości w prowadzonym przez zakon boromeuszek ośrodku wychowawczym w Zabrzu.
rozwiń zwiń