X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marsz równości w Krakowie. "Dziewczyna i dziewczyna szczęśliwa rodzina"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2014 16:42
Hasło marszu, który przeszedł w sobotę ulicami Krakowa, brzmiało: "Równość z nieba nie spadnie".
Marsz równości w Krakowie
Marsz równości w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W wydarzeniu wzięło udział około 300 osób (mniej osób niż w ubiegłych latach). Trasa marszu wiodła z placu Wolnica, ulicami Krakowską, Grodzką, przez Rynek Główny na plac Szczepański.
Młodzi homoseksualiści, transwestyci, a także osoby popierające ich poglądy, skandowali "Kraków ma dosyć homofobii". Na transparentach, które nieśli widniały napisy: "Dziewczyna i dziewczyna szczęśliwa rodzina", "Równość dla wszystkich", "Małżeństwa dla wszystkich", "Życie w ukryciu dobre dla szczurów". Mieli również wielką flagę w kolorach tęczy, która miała symbolizować równość i tolerancję.
"Niewiele się zmieniło"
Jak poinformowała Karolina Koziara z komitetu organizującego to wydarzenie, marsz odbywa się w stolicy Małopolski od 10 lat. Każdego roku uczestniczy w nim od 300 do 600 osób. - Niewiele zmieniło się podejście społeczeństwa do osób nieheteroseksualnych, transpłciowych, interseksualnych. Nadal jest problem z prawami tych osób w naszym państwie i mieście - powiedziała.
Podkreśliła, że marsz jest jedną z metod walki o równouprawnienie. - Osoby nieheteroseksualne w innych krajach europejskich mają więcej praw, chociażby prawo do zawierania związków partnerskich czy małżeństw. Potrzeba czasu, by sytuacja w Polsce się zmieniła. Marsze są po to, by pokazać społeczeństwu, że jesteśmy i nie przestaniemy chodzić dopóki nie uzyskamy podstawowych praw, które się nam należą - zaznaczyła Koziara.
"Nie chcemy gejów w Krakowie"
Na Rynku na uczestników marszu czekało około 150 narodowców, którzy również zorganizowali pochód. Jednak - eskortowani przez policję - poszli inną trasą. Krzyczeli i śpiewali do kibicowskich melodii: "Zakaz pedałowania", "Nie chcemy gejów w Krakowie", "Rynek krakowski nigdy nie będzie gejowski", "Raz sierpem, raz młotem w gejowską hołotę", "Zboczeńcy".

Protest
Protest narodowców przeciwko marszowi równości. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Zobacz więcej na temat: homoseksualizm Kraków prawo
Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Oberek2014-05-10 20:26 Zgłoś
"Równość dla wszystkich". - Drodzy Biedni Zagubieni, są już tacy, co - poza garstką wybranych - planują zrównać wszystkich z ziemią, wtedy będziecie szczęśliwi?
Oberek2014-05-10 20:20 Zgłoś
"Małżeństwa dla wszystkich" - ciekawe, kiedy wystąpią z postulatem poligamii oraz związków ze zwierzętami, niektórzy uważają, zresztą niezupełnie niesłusznie, że zwierzęta są lepsze od ludzi, bo niektórzy ludzie...

Czytaj także

Anglikanie wykluczają błogosławieństwo dla homomałżeństw

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 14:58
Synod Kościoła anglikańskiego zagłosował przeciwko zgłoszonej w zeszłym roku rekomendacji swojej własnej komisji biskupów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Afryce rośnie wrogość wobec gejów

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 18:59
Afrykańscy politycy zaostrzają prawo dotyczące związków homoseksualnych. Miało to miejsce niedawno w Ugandzie. Tam za homoseksualizm grozi kara dożywocia. Konsekwencje społeczne są dramatyczne. Dochodzi do zabójstw, gwałtów. Osoby homoseksualne są wyrzucane z domów, odmawia im się opieki lekarskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michigan znów zakazuje małżeństw homoseksualnych. Po jednym dniu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 09:24
Zawieranie małżeństw homoseksualnych w amerykańskim stanie Michigan było legalne tylko w piątek. Federalny Sąd Apelacyjny ponownie wprowadził zakaz takich związków.
rozwiń zwiń