X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mijają cztery lata od jednej z największych powodzi w historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 10:50
Na przełomie maja i czerwca 2010 roku fala na Wiśle była największa od 160 lat i wyższa niż podczas "powodzi tysiąclecia" w 1997 roku.
Mijają cztery lata od jednej z największych powodzi w historii Polski
Foto: Krzysztof Mizera/Wikimedia Commons/CC

Pierwsza fala powodziowa nastąpiła w maju. Po obfitych opadach deszczu od 14 do 18 maja, podniósł się poziom wody w dorzeczu górnej Wisły. Druga fala powodzi uderzyła na początku czerwca, gdy po kolejnych opadach gwałtownie wezbrały Wisła i Odra.
Ucierpiały województwa: śląskie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, świętokrzyskie i lubelskie. Szczególnie trudna sytuacja była w regionie małopolskim i podkarpackim, gdzie doszło do osunięć ziemi i wiele budynków zostało uszkodzonych. Z żywiołem, z pomocą policjantów, strażaków i żołnierzy, walczyli mieszkańcy Sandomierza, Wilkowa, Świniar i Jasła.
Z zalanych obszarów ewakuowano łącznie ponad 31 tys. ludzi. Śmierć wskutek powodzi poniosło 25 osób. Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w operacji ratowniczej wzięło udział ponad 80 tys. strażaków zawodowych i ochotników, czyli aż dwie trzecie wszystkich sił krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Wspierało ich także 540 strażaków z zagranicy, m.in. z Niemiec, Czech, Danii, Francji i Ukrainy.
Powódź w Polsce dotknęła 811 gmin. Łączne straty przekroczyły 12 mld zł, czyli 3 mld euro. Zostało zniszczonych 80 tys. km dróg i 59 mostów. Pod wodą znalazło się 680 tys. ha ziemi uprawnej, 18 tys. budynków i 808 szkół.
Kataklizm dotknął również inne kraje Europy Środkowej - Czechy, Słowację, Węgry, Ukrainę, Austrię, Niemcy i Serbię. Zginęło 12 osób, a dziesiątki tysięcy mieszkańców ewakuowano. Łączny koszt szkód oszacowano na 5,5 mld euro.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk

Zobacz więcej na temat: HISTORIA pogoda powódź
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wichury i ulewy w Wielkiej Brytanii. 2 osoby nie żyją

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 20:44
Nawałnice, które szalały nad Wyspami Brytyjskimi, spowodowały śmierć dwóch osób oraz przerwy w dostawach energii elektrycznej, dodatkowo pogarszając sytuację w regionach nawiedzonych już wcześniej przez powodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył proces zbiorowy powodzian z Sandomierza

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 20:12
27-em ofiar powodzi z 2010 roku z okolic Sandomierza domaga się odszkodowań od Skarbu Państwa. Przed sądem dowodzą, że to właśnie decyzje i opieszałość urzędników państwowych spowodowały rozmiar katastrofy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga! Najbliższe dni pod znakiem intensywnych opadów deszczu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 10:16
Jak ostrzega Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego może się podnieść stan wód.
rozwiń zwiń