Michael Jackson znów na scenie. Wystąpił jako hologram

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 20:12
Komputerowo przygotowany wizerunek króla popu, który zmarł w 2009 roku, został wykorzystany podczas gali Billboard 2014 Music Awards w Las Vegas.
Michael Jackson wystąpił na Billboard 2014 Music Awards
Michael Jackson wystąpił na Billboard 2014 Music AwardsFoto: CNN Newsource/x-news

Michael Jackson - zobacz nasz serwis specjalny >>>

Przedstawiony za pomocą hologramu artysta był ubrany w złotą kamizelkę, białą koszulkę i czerwone spodnie. W towarzystwie prawdziwej orkiestry i tancerzy zaprezentował utwór "A Slave to the Rhythm", nie zabrakło też słynnego moonwalku.

Pojawienie się Michaela Jacksona na scenie po pięciu latach od momentu śmierci zachwyciło publiczność. Mimo że jakość występu (ze względu na niedoskonałości technologii) nie była idealna, zgotowała ona "Jacksonowi" owację na stojąco.

Występ był pilnie strzeżony. Przygotowanie go zajęło rok pracy 104 artystom i technikom. Pokaz hologramu piosenkarza do końca nie był jednak pewny. Producenci przygotowujący show na galę rozdania nagród próbowali ten fakt utrzymać w tajemnicy, w prasie pojawił się jednak przeciek. Wówczas  dwie firmy - Hologram USA Inc. (która nabyła prawa do od Digital Domain, twórcy hologramu słynnego rapera Tupaca Shakera na na festiwal Coachella w 2012 r.) i Musion Das Hologram Ltd. - złożyły pozew przeciwko producentom show. Sędzia jednak go odrzucił, twierdząc, że nie ma wystarczających przesłanek, ani by show Billboard Awards miał naruszyć te prawa, ani tego, że ich patent zostanie użyty do stworzenia hologramu Michaela Jacksona. Obie firmy nie dają za wygraną.

Przedawkowanie środka nasennego

Michael Jackson zmarł 25 czerwca 2009 roku w swoim domu na przedmieściach Los Angeles. Przyczyną zgonu było przedawkowanie Propofolu, który to lek piosenkarz używał jako środek nasenny. O nieumyślne spowodowanie śmierci został oskarżony jego lekarz doktor Conrad Murray.

Jednak to nie proces Murraya, a cywilna sprawa, jaką matka Jacksona Katharine wytoczyła firmie koncertowej AEG Live budziła największe zainteresowanie w USA. Rodzina Jacksona domagała się nawet dwóch miliardów dolarów odszkodowania za śmierć muzyka. Matka piosenkarza i troje jego dzieci uważały, że AEG jest współodpowiedzialna za śmierć wokalisty, gdyż podczas organizacji jego powrotu na scenę nie dopełniła swoich obowiązków, nie nadzorowała w odpowiedni sposób pracy Murraya. Prawnicy reprezentujący AEG Live przekonywali, że Jackson "sam jest winien swojej śmierci", a do zgonu piosenkarza przyczyniło się jego uzależnienie do leków. Proces trwał pięć miesięcy, a przesłuchano w nim łącznie 58 świadków. Ława przysięgłych sądu w Los Angeles orzekła, że firma koncertowa AEG Live nie przyczyniła się do śmierci Michaela Jacksona.

Doktor Murray został skazany przez sąd w Los Angeles na cztery lata wiezienia za nieumyślne spowodowanie zgonu piosenkarza.

Źródło: CNN Newsource/x-news

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michael Jackson - niekwestionowany król muzyki pop

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 16:32
Wiadomość o jego przedwczesnej śmierci błyskawicznie obiegła świat i pogrążyła w żałobie miliony fanów. O życiu i twórczości słynnego amerykańskiego wokalisty Michaela Jacksona porozmawiamy w Czwórce w niedzielne popołudnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Jackson znów na szczycie. Pośmiertna płyta "Xscape"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 14:31
- Dołączy do wielkich i znaczących tytułów w dyskografii Jacksona - zapewniał w Jedynce dziennikarz muzyczny "Gazety Wyborczej" Robert Sankowski. Oficjalna premiera płyty "Xscape" odbędzie się 13 maja 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd odrzucił apelację lekarza skazanego za śmierć Michaela Jacksona

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:53
Conrad Murray odbył już zasądzoną karę więzienia, ale odwołując się od wyroku skazującego, chciał oczyścić swoje imię.
rozwiń zwiń