X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Jędrzejczyk nowym szefem Narodowego Funduszu Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 15:51
Jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowała Rada Funduszu. Nominacja Jędrzejczyka czeka na podpis w Kancelarii Premiera.
Tadeusz Jędrzejczyk nowym szefem Narodowego Funduszu Zdrowia
Foto: nfz.gov.pl

Tadeusz Jędrzejczyk jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Ma specjalizację z zakresu medycyny społecznej, organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego. Był zastępcą dyrektora do spraw medycznych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Ostatnio, od października 2013, kierował pomorskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Konkurs na prezesa NFZ został ogłoszony przez MZ na początku maja. Od grudnia ubiegłego roku, po tym jak premier odwołał na wniosek ministra zdrowia prezes NFZ Agnieszkę Pachciarz, obowiązki szefa NFZ pełnił wiceprezes Marcin Pakulski, a od 28 lutego zastąpiła go wiceprezes Wiesława Kłos.
Donald Tusk odwołał Pachciarz z funkcji prezesa NFZ na wniosek ministra zdrowia 19 grudnia 2013 r. Jak twierdził wówczas minister Bartosz Arłukowicz, chodziło o niewłaściwą weryfikację osób, które w systemie eWUŚ były wykazywane jako nieubezpieczone i związany z tym wniosek prezes NFZ do MZ o zapłatę za te osoby.

W ocenie MZ Agnieszka  Pachciarz przedstawiła zawyżoną liczbę takich osób i zażądała zbyt dużych pieniędzy z dotacji budżetowej na ich świadczenia zdrowotne. Prezes NFZ złożyła w tej sprawie skargę na ministra zdrowia do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Jak tłumaczyła, wynikało to m.in. z konieczności zachowania dyscypliny finansów publicznych i ryzyka odpowiedzialności karnej za nierzetelne zarządzani instytucją państwową.

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>>

mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
Cien2014-05-29 18:14 Zgłoś
No tak. Nie czas na takie dywagacje. Liczy się ochrona życia poczętego. Kogo mieliby obchodzić dorośli Polacy, którzy nie są ubezpieczeni. Nie ubezpieczyli się, niech się martwią, niech chorują i niech umierają.

Czytaj także

Agnieszka Pachciarz odwołana ze stanowiska szefa NFZ

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 17:34
- Otrzymałem wniosek od ministra zdrowia dotyczący odwołania pani Pachciarz z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia i go podpisałem - powiedział w Brukseli szef rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Brak chemii między ministrem zdrowia a panią prezes NFZ"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 19:26
Taką opinię wyraził poseł Marcin Kierwiński z PO mówiąc w radiowej Jedynce o powodach odwołania prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Gośćmi audycji Zuzanny Dąbrowskiej byli też posłowie Maks Kraczkowski z PiS i Bogusław Liberadzki z SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy poprawi się jakość leczenia?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 19:55
Jakość usług medycznych powinna być ważnym kryterium oceny placówek i podmiotów ubiegających się o kontrakty w Narodowym Funduszu Zdrowia. NFZ zrobił w tym kierunku pierwszy krok, ale czy wystarczający?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Szczurek: podatki, składki ZUS i zdrowotne będzie zbierała jedna instytucja

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2014 20:18
Nowy pomysł Mateusza Szczurka może oznaczać nie tylko małą rewolucję podatkową ale i niezłe trzęsienie ziemi w resorcie finansów.
rozwiń zwiń