X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obwód doniecki: separatyści porwali 25 dzieci. Wiozą je do Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 19:46
Władze obwodu donieckiego poinformowały, że separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej porwali w czwartek 25-osobową grupę dzieci z miasta Sniżne na wschodniej Ukrainie i wywieźli je na granicę z Rosją.
Prorosyjski separatysta w Doniecku
Prorosyjski separatysta w Doniecku Foto: EPA/VALENTINA SVISTUNOVA

MSZ Ukrainy ostrzegł w godzinach wieczornych, że jeśli dzieci - w większości wychowankowie domów dziecka - znajdą się na terytorium rosyjskim, zostanie to potraktowane jako "międzynarodowe porwanie".
Ukraińska dyplomacja podkreśliła w swym oświadczeniu, że uprowadzone dzieci nie mają żadnych dokumentów, uprawniających do przekroczenia granicy.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>
W czwartek rano grupa dzieci i trzech towarzyszących im wychowawców wyjechała z opanowanego przez prorosyjskich separatystów Sniżnego w kierunku obwodu dniepropietrowskiego, gdzie miała spędzić wakacje. Dzieci podróżowały autobusem, który zabezpieczał samochód milicyjny.
Na jednym z posterunków drogowych separatystów autobus został zatrzymany. Uzbrojeni ludzie zarekwirowali samochód milicji i skierowali oba pojazdy w kierunku Krymu - donosiły media w godzinach popołudniowych.
Doniecka administracja obwodowa podała następnie, że dzieci odnalazły się na przejściu granicznym Dołżanski na granicy z Rosją. Nie wiadomo, jakie plany mają wobec nich porywacze.
"MSZ Ukrainy ostrzega stronę rosyjską, że takie działania przeczą wszystkim normom prawa międzynarodowego i zwraca się z żądaniem niezwłocznego podjęcia kroków w celu wstrzymania bezprawnych działań wobec wskazanych dzieci, obywateli Ukrainy, a przede wszystkim niedopuszczenia do przekroczenia przez nich granicy Ukrainy" - czytamy w oświadczeniu ukraińskiego MSZ.

''

PAP, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władze Doniecka przeciw stanowi wojennemu w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 14:18
Według mera Doniecka, stan wojenny nie może niczego zmienić, gdy otwarte są granice z Rosją. Podkreślił on, że na Ukrainę przenikają cały czas grupy dywersantów z Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznany los samozwańczego mera Słowiańska, Ponomariowa

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 12:46
Wiaczesław Ponomariow został usunięty ze stanowiska na rozkaz Igora Girkina, dowodzącego akcjami zbrojnymi w Słowiańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie "okrągły stół" na Ukrainie? Poroszenko nie wyklucza rozmów z separatystami

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 21:32
Prezydent Ukrainy nie wyklucza okrągłego stołu między uczestnikami "różnych stron konfliktu" we wschodnich regionach kraju, gdzie trwa bunt prorosyjskich separatystów - oświadczyła w środę administracja prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSZ wzywa Polaków do wyjazdu ze wschodu Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 11:10
W związku z nieprzewidywalnością dalszego rozwoju sytuacji na części terytorium Ukrainy, czyli w Obwodzie Donieckim, Zaporoskim i Ługańskim, ministerstwo zaapelowało o natychmiastowe opuszczenia tych regionów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijów: próba szturmu na dowództwo wojsk ochrony pogranicza

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 11:30
Około stu osób określających się jako zwolennicy Majdanu próbowało wedrzeć się do siedzibę pograniczników. Twierdzą, że służby nie potrafią właściwie chronić granicy z Federacją Rosyjską i są skorumpowane.
rozwiń zwiń