X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protesty narodowców w całym kraju. "Rząd do dymisji"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 22:07
Pod hasłem dymisji rządu w kilku miastach Polski demonstrowali członkowie Ruchu Narodowego.
Audio
  • Afera taśmowa. Protesty Ruchu Narodowego w całym kraju (IAR)
Demonstracja przed budynkiem Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie
Demonstracja przed budynkiem Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w KrakowieFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

W Łodzi około dwustu przedstawicieli tego ugrupowania protestowało wieczorem przed Urzędem Wojewódzkim. Uczestnicy mieli ze sobą biało-czerwone flagi, wznosili okrzyki przeciw premierowi i całej Platformie Obywatelskiej. Oprócz dymisji rządu Ruch Narodowy domaga się również rozwiązania parlamentu i przedterminowych wyborów.
Podobne manifestacje odbyły się w innych dużych miastach - między innymi Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. W Bydgoszczy manifestanci zebrali się przed siedzibą wojewody kujawsko-pomorskiego.
Działacze Ruchu Narodowego podkreślali, że politycy, którzy rządzą krajem przestali wierzyć w istnienie tego państwa. W manifestacji wzięło udział ponad 150 osób.
Powodem demonstracji była afera taśmowa - ujawniona przez tygodnik "Wprost" w ostatni weekend.

Z materiałów wynika, że zarejestrowane zostało między innymi spotkanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką. Rozmowa miała dotyczyć między innymi tego, by NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym pomógł Platformie Obywatelskiej w trudnych wyborczych latach. Belka w zamian żądał dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz zmian w prawie dotyczących NBP.

O aferze taśmowej PO - tu czytaj więcej>>>

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antyrządowa pikieta narodowców w Warszawie. Są zatrzymani

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 23:40
Na trasie marszu, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, doszło do spięć z policją. Kilku najbardziej agresywnych manifestantów zostało zatrzymanych. W rękach funkcjonariuszy znaleźli się również liderzy Ruchu Narodowego: Krzysztof Bosak i Robert Winnicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starcie policji z narodowcami. 4 osoby zostaną przesłuchane

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 10:06
Zatrzymane podczas poniedziałkowe marszu Ruchu Narodowego 4 osoby, zostaną we wtorek przesłuchane - powiedziała Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji. Potem zapadną ewentualne decyzje dotyczące postawienia im zarzutów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorączkowe konsultacje opozycji. Czy uda się jej odwołać rząd?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 16:00
Powołanie komisji śledczej, konstruktywne wotum nieufności, posiedzenie speckomisji, wniosek o skrócenie kadencji Sejmu - opozycja próbuje osłabić, a nawet odwołać rząd po ujawnieniu afery taśmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

List prezesa PiS do prezydenta: ten rząd powinien odejść

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 22:27
- W Polsce istnieje grupa, sitwa, która chce utrzymać władzę - ocenił Jarosław Kaczyński. Jak zaznaczył, prezydent musi wybrać - "albo jest częścią tej grupy, albo nie jest".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa. Jakubas: czuję się represjonowany

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 21:30
– Pan Sienkiewicz powiedział mi, że chce mnie pałą utłuc. Jeżeli konstytucyjny minister ma takie zamiary, to gratuluję naszemu krajowi 25 lat wolności - mówił w TVP Info biznesmen Zbigniew Jakubas.
rozwiń zwiń