X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzułmanie w Wielkiej Brytanii. "Wmawia się im, że są dyskryminowani"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 08:07
W Wielkiej Brytanii są grupy muzułmanów, którym zależy by wyznawcy islamu czuli się ofiarami i nie integrowali się z resztą społeczeństwa - mówi dr Sara Silvestri. Politolog z londyńskiego City University dodaje, że właśnie jedna z takich grup próbowała zaprowadzić swoje porządki w kilku szkołach w Birmingham.
Audio
  • Obawy muzułmanów są czasem monopolizowane przez islamistyczne grupy. Robią one tym ludziom krzywdę, wdrukowując im obraz siebie jako ofiar, a nie aktywnych obywateli wnoszących wkład do społeczeństwa - ocenia dr Sara Silvestri, politolog z londyńskiego City University/IAR
Muzułmanie w Wielkiej Brytanii. Wmawia się im, że są dyskryminowani
Foto: Glow Images/East News

Według opublikowanego wczoraj w Izbie Gmin raportu grupa ta "próbowała wprowadzić do szkół agresywną, islamistyczną agendę".
- Ale, jak się okazuje wszystko to robione było na mniejszą skalę, niż spekulowała część mediów - podkreśla rozmówczyni Polskiego Radia. - W szkołach tych nie było bezpośrednich prób radykalizowania młodzieży. Chodzi raczej o serię przypadków pokazujących, że pośród społeczności muzułmańskich wykluwają się dyskursy samowykluczenia - mówi Sara Silvestri.
Dodaje ona, że często podobne grupy wmawiają ludziom, że są dyskryminowani i nadużywają określenia "islamofobia". Jej zdaniem obawy przed oskarżeniami o uprzedzenia utrudniały też działanie w tej sprawie lokalnym władzom.
- Obawy muzułmanów są czasem monopolizowane przez islamistyczne grupy. Robią one tym ludziom krzywdę, wdrukowując im obraz siebie jako ofiar, a nie aktywnych obywateli wnoszących wkład do społeczeństwa - mówi politolog.
Równocześnie podkreśla, że grupy opowiadające się przeciwko integracji ze społeczeństwem są na Wyspach rzadkością, a medialna uwaga, którą przyciągają, sprawia czasem, że obserwator z zewnątrz rozciąga ich poglądy na ogół społeczności muzułmańskiej.
pp/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spisek muzułmanów. Raport ws. islamizacji szkół w Anglii

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2014 13:44
Konserwatywny brytyjski dziennik "The Daily Telegraph" ujawnił fragmenty raportu, który stwierdza islamizację trzech szkół w Birmingham.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledztwo ws. islamizacji szkół publicznych w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 17:57
Dochodzenia toczą się w sprawie islamizacji 18 szkół państwowych w Birmingham.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Cameron o Iraku: sunniccy islamiści planują ataki w Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 15:15
Brytyjski premier podkreślił, że mylą się ci, którzy uważają, że to, co się dzieje obecnie w Iraku nie ma wpływu na państwa spoza regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alarm na Wyspach! Dźihadyści: siedźcie w domach i czekajcie na bomby

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 16:24
Policja w Wielkiej Brytanii ostrzega przed zagrożeniem ze strony rodzimych dżihadystów powracających z Syrii i Iraku do kraju. Dwa dni temu ujawniono wideoklip nakręcony przez grupę brytyjskich islamistów.
rozwiń zwiń