X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Izraelska armia zbombardowała największy szpital w Gazie? Zginęły dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 19:30
Świadkowie, którzy byli na miejscu twierdzą, że wśród ofiar jest co najmniej sześcioro dzieci. W ostrzale zginęły także 4 dorosłe osoby.
Audio
  • Ostrzał największego szpitala w Gazie. Z gazy korespondencja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Wybuchy w ostrzeliwanej przez Izrael Strefie Gazy
Wybuchy w ostrzeliwanej przez Izrael Strefie GazyFoto: PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Jak donosi z Gazy specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, chodzi o szpital Al-Szifa, gdzie od początku wojny w Gazie codziennie trafiały dziesiątki rannych. Wiadomo, że w chwili ostrzału w środku było wielu pacjentów. Jak twierdzą źródła palestyńskie, Izraelskie pociski miały spaść nie tylko na szpital, ale także na park Szati przy nabrzeżu Gazy, gdzie bawiły się dzieci.

Po stronie izraelskiej także są ofiary - 6 osób zginęło w ostrzale miasta Eszkol, przeprowadzonym przez Hamas.

Izraelska armia zaprzecza, by zbombardowała szpital. Przedstawiciele armii utrzymują, że nie strzelali w kierunku szpitala i że pocisk "został prawdopodobnie wystrzelony przez Hamas".

Jednak na możliwość ostrzału ze strony izraelskiej wskazuje fakt, że w szpitalu Szifa konferencje prasowe organizował rzecznik Hamasu. W mediach izraelskich pojawiały się również, trudne do zweryfikowania informacje, że część islamistów z Hamasu chroni się w bunkrach, ukrytych pod szpitalem.

Po ponad dobie przerwy, od kilkudziesięciu minut w Gazie znów słychać bombardowania. Z kolei Hamas w ostatnich minutach wystrzelił kolejne serie rakiet w kierunku Izraela.

Sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych ponownie zaapelował o przerwanie walk w Gazie. Podczas konferencji prasowej mówił, że przeszkodę stanowi brak politycznej woli do przerwania przemocy. - Jest to moralnie złe, by na to dalej zezwalać - mówił Nak ki-Moon.

Premier Izraela ostro odpowiedział na ten apel. Zdaniem Benjamina Netanjahu, przedstawiciel ONZ troszczy się o potrzeby Hamasu, ignorując kwestię bezpieczeństwa Izraela.

O natychmiastowe zawieszenie broni w Gazie prócz Rady Bezpieczeństwa ONZ, prosił też wcześniej izraelskiego premiera prezydent USA Barack Obama w rozmowie telefonicznej.

Trwający trzy tygodnie konflikt zbrojny kosztował życie ponad tysiąc Palestyńczyków. Po stronie izraelskiej zginęło dotąd 46 osób, głównie żołnierze.

O koflikcie w Strefie Gazy - tu zobacz więcej>>>

mc

Zobacz więcej na temat: Izrael Palestyna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek w emocjonalnym apelu o pokój na świecie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 17:58
Papież wzywa do pokoju na świecie. Mówiąc o rocznicy wybuchu I wojny światowej, powiedział drżącym z emocji głosem, że myślami jest na Bliskim Wschodzie, Ukrainie i w Iraku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Strefie Gazy. Nadzwyczajne posiedzenie w ONZ

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 07:16
Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała w nocy z niedzieli na poniedziałek do "natychmiastowego i bezwarunkowego przerwania ognia" w Strefie Gazy z powodów humanitarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spokojnie" w Strefie Gazy. Świat coraz bardziej naciska na rozejm

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 14:02
To była najspokojniejsza noc w Gazie od czasu rozpoczęcia wojny Izraela z Hamasem. Mimo, iż wzajemne naloty i ostrzały nie zakończyły się, to nie były tak intensywne jak zazwyczaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozejm w Strefie Gazy? Apel prezydenta Stanów Zjednoczonych

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 13:59
Prezydent USA wezwał w rozmowie telefonicznej z premierem Izraela do "natychmiastowego i bezwarunkowego" wstrzymania ognia w Strefie Gazy z powodów humanitarnych.
rozwiń zwiń