X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skandal w Wielkiej Brytanii. Władze ignorowały działalność pedofilskich gangów

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 12:38
W Wielkiej Brytanii oburzenie wzbudził raport w sprawie pedofilii w niewielkim angielskim mieście Rotherham koło Sheffield.
Audio
  • Pedofilia w Rotherham - relacja Grzegorza Drymera z Londynu (IAR)
Skandal w Wielkiej Brytanii. Władze ignorowały działalność pedofilskich gangów
Foto: flickr/JuditK

Przez 16 lat działały tam zorganizowane pakistańskie gangi, systematycznie wykorzystujące seksualnie 1400 nieletnich angielskich dziewcząt z rozbitych rodzin, domów dziecka i ubogich środowisk.
Autorka raportu, profesor Alexis Jay, tak opisywała przejścia dziewcząt z Rotherham: "Były gwałcone przez wielu sprawców, handlowano nimi w innych miastach na północy Anglii, porywano je, bito i zastraszano". Przez lata lokalny samorząd, służby socjalne i policja robiły wszystko, aby nie dostrzegać problemu.

Władze oddaliły skargę pewnej 12-latki jako bezpodstawną uznając, że wyraziła zgodę na seks. Matce innej dziewczynki tłumaczono w biurze opieki socjalnej, że nie rozumie procesu dojrzewania własnej córki.
Kiedy podczas nocnego nalotu na prywatny lokal policja natrafiła na dwie pijane 11-latki w towarzystwie kilku dorosłych muzułmanów, aresztowała nie ich, lecz dziewczęta.
Skandal w Rotherham ujawnił dwa problemy, z którymi boryka się teraz brytyjska opinia publiczna. Pierwszy to obawy miejscowych władz, że interwencja zostanie poczytana za rasizm i zburzy misterną konstrukcję wielokulturowego społeczeństwa. Obawy okazały się płonne, bo sprawa wzbudziła teraz takie samo oburzenie w środowiskach muzułmańskich, jak w całym brytyjskim społeczeństwie. Drugi problem to opór winnych zaniedbań przed przyjęciem na siebie odpowiedzialności. Do tej pory ze stanowiska ustąpił tylko jeden przedstawiciel władz - lider samorządu miejskiego Rotheram.

IAR, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kościół Anglikański o pedofili: zawiedliśmy

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 10:27
Synod Generalny Kościoła Anglikańskiego wyraził skruchę za wieloletnie ignorowanie nadużyć seksualnych wobec dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania: rozpoczyna się gigantyczne śledztwo w sprawie nadużyć w domach dziecka

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 17:29
Niezależna komisja śledcza zbada ponad czterysta zgłoszeń zaniedbań, okrucieństwa i pedofilii w instytucjach opiekujących się dziećmi w Irlandii Północnej. To największe w brytyjskiej historii dochodzenie w sprawie nadużyć w stosunku do dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjski gwiazdor zamieszany w aferę pedofilską? Policja przesłuchała Cliffa Richarda

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 09:29
Brytyjska policja przesłuchała w sobotę Cliffa Richarda w związku z oskarżeniami o molestowanie nieletnich w latach 80. XX wieku.
rozwiń zwiń