X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy szef NATO będzie życzliwszy dla Rosji. ”Łagodny”

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 13:13
Nowy sekretarz generalny NATO - były premier Norwegii Jens Stoltenberg - jest w przeciwieństwie do swego poprzednika Andersa Fogha Rasmussena politykiem umiarkowanym i przyjaznym Rosji - pisze w niedzielę "Der Spiegel" w materiale zatytułowanym "Łagodny".
Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg Foto: www.regjeringen.no

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

UE szykuje sankcje przeciw Rosji w związku z inwazją na Ukrainie [relacja] >>>

Niemiecki magazyn polityczny ujawnia, że kanclerz Angela Merkel z dużym wyprzedzeniem - już w zeszłym roku, kiedy przegrał wybory w swoim kraju - zwróciła się do Stoltenberga z propozycją objęcia stanowiska. Zdaniem "Spiegla" decyzja o powierzeniu mu tej funkcji jest niespodzianką, gdyż norweski polityk nie ma doświadczenia w polityce zagranicznej. Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski czy belgijski minister obrony Pieter De Crem dysponują bez wątpienia większymi kompetencjami - oceniają niemieccy dziennikarze.
Przypominają ponadto, że Stoltenberg rozpoczynał swoją polityczną karierę jako zdecydowany przeciwnik NATO. Jako 25-letni polityk, ubiegając się o stanowisko szefa młodzieżówki norweskiej partii socjalistycznej, domagał się wystąpienia Norwegii z NATO.
Jak podkreśla "Der Spiegel", Stoltenberg był przez długi czas skłócony z wiodącym mocarstwem Sojuszu - USA. Jako szef norweskiego rządu, po rozmowie z ówczesnym prezydentem George'em W. Bushem poinformował opinię publiczną, że zakomunikował rozmówcy, iż wycofa norweskich żołnierzy z Iraku. Jak okazało się później, ten temat nie został w ogóle poruszony w rozmowie. Bush uważał Stoltenberga za kłamcę i unikał dalszych z nim kontaktów - czytamy w "Spieglu".
Stosunki z USA uległy poprawie dopiero po objęciu stanowiska prezydenta przez Baracka Obamę. Decydującą rolę odegrała jednak spokojna postawa norweskiego premiera po zamachu w Oslo i na wyspie Utoya, w których zginęło 77 osób.
Jak pisze "Der Spiegel", Rasmussen swoimi ostrymi wypowiedziami pod adresem Moskwy drażnił (według tej gazety)  opinię publiczną i wiele krajów członkowskich NATO. Stoltenberg unika konfrontacji i konfliktów - cytuje tygodnik opinię politologa Asle Toje. Ta cecha charakteru jest u przyszłego szefa NATO tak silna, że w sytuacjach konfliktowych zdarzało mu się po prostu nie odbierać telefonu - pisze "Der Spiegel", powołując się na opinie bliskich mu osób.
Rasmussen jest szefem NATO od 1 sierpnia 2009 roku. W grudniu ubiegłego roku jego mandat przedłużono o dwa miesiące - do 30 września 2014 roku. Jens Stoltenberg zastąpi go 1 października.

PAP/agkm

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: wobec inwazji Rosji na Ukrainę stawiam na silne NATO

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 23:59
Historia pokazuje Europie i światu, jak powinny zachować się w obliczu zagrożenia ze wschodu – mówił polski prezydent w rozgłośni Deutschlandradio Kultur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON Ukrainy: będziemy tropić wroga wewnętrznego. Cisza informacyjna w sprawie walk

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 16:47
Minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej zapowiedział utworzenie specjalnej służby, która będzie tropiła agentów "rosyjskiej piątej kolumny" w szeregach armii i wśród wojskowych, uczestniczących w operacji zbrojnej na wschodzie kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: pobito dziennikarza piszącego o żołnierzach zabitych na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 19:50
Niezidentyfikowani sprawcy bestialsko pobili Lwa Szlosberga, redaktora naczelnego gazety "Pskowskaja Gubernija", która jako pierwsza podała, że na wschodniej Ukrainie giną żołnierze stacjonującej pod Pskowem 76. gwardyjskiej dywizji powietrznodesantowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partia Tymoszenko inicjuje referendum ws. członkostwa Ukrainy w NATO

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 19:00
Partia Batkiwszczyna inicjuje referendum w sprawie przystąpienia Ukrainy do NATO - ogłosiła w sobotę przywódczyni ugrupowania, była premier Julia Tymoszenko. Aby doszło do referendum Batkiwszczyna musi zebrać 3 mln podpisów pod swoją inicjatywą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Petro Poroszenko: zbliżamy się do punktu, w którym nie będzie już odwrotu. Wojny na pełną skalę [podsumowanie]

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 22:00
Prezydent Ukrainy poinformował, że UE zamierza przygotować nowe sankcje wobec Rosji za eskalację konfliktu na wschodzie Ukrainy. Dodał, że trwają konsultacje dwustronne z krajami UE w sprawie wojskowej pomocy technicznej dla Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciężkie walki na wschodzie Ukrainy. "Stu zabitych separatystów". Dyskusje o NATO [relacja 31.08]

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 21:18
Unia ma opracować restrykcje wobec Rosji w ciągu tygodnia. Z powodu podziałów w UE nie ustalono jednak terminu ich wprowadzenia. Sytuacja na Ukrainie wymusza zmiany w działaniach NATO - trwają dyskusje na ten temat przed szczytem w Walii
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sankcje wobec Rosji będą gotowe za tydzień. Podziały w UE: Słowacja grozi wetem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 07:47
Komisja Europejska opracuje restrykcje w ciągu siedmiu dni. Kanclerz Niemiec dała do zrozumienia, że Rosja ma właśnie tydzień, by uniknąć sankcji. Unia nie zdołała jednak ustalić ostrych kryteriów ich wprowadzenia, ze względu na podziały. Jak pisze Reuters, po rozmowach, które trwały do późnej nocy, premier Słowacji groził wetem, jeśli restrykcje uderzą w interesy jego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: NATO stworzy nowe bazy w Polsce, Rumunii i nad Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 09:29
Na najbliższym szczycie NATO podejmie decyzję o utworzeniu pięciu nowych baz wojskowych na terenie Europy Środkowej i Wschodniej oraz oddziału szybkiego reagowania o sile 4 tys. żołnierzy - informuje Frankfurter Allgemeine Zeitung".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy przeciw zbrojeniu Ukrainy i nie widzą jej w NATO

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 10:46
Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen wypowiedziała się na łamach "Bild am Sonntag" przeciwko pomocy wojskowej dla Ukrainy. Jej zdaniem sprawa przyjęcia Ukrainy do NATO nie znajduje się obecnie w agendzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska i kraje nadbałtyckie chcą zerwania umowy NATO-Rosja"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 12:01
Polska i kraje bałtyckie chcą zerwania porozumienia o współpracy między NATO a Rosją - informuje niemiecki tygodnik ”Der Spiegel”. Umowa z 1997 roku reguluje m.in sprawę stacjonowania wojsk Sojuszu na wschodzie Europy.
rozwiń zwiń