X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa: Dom Niewidomego Dziecka zostanie na Saskiej Kępie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 14:03
Mieszkańcy Saskiej Kępy zapowiedzieli, że będą walczyć o to, by wypełniła się wola pierwotnego właściciela nieruchomości, który chciał, aby po jego śmierci budynek został przekazany na rzecz niewidomych dzieci.
Audio
  • Robert Kucharski, inicjator zbierania podpisów w obronie Domu Niewidomego Dziecka, o podjętych działaniach (IAR)
Dom Niewidomego Dziecka
Dom Niewidomego DzieckaFoto: Dom Niewidomego Dziecka/Facebook

Kazimierz Sztajer, właściciel nieruchomości, zmarł zanim zdążył sporządzić testament. Po jego śmierci budynek przejął Skarb Państwa.
- Chcemy to wyjaśnić. Pomoże nam w tym kancelaria prawnicza, która najprawdopodobniej zajmie się tą sprawą w trybie pro publico bono - powiedział Robert Kucharski, przyjaciel niewidomych sierot.
Wcześniej Towarzystwo Opieki na Ociemniałymi, któremu od 30 lat podlega Dom Niewidomego Dziecka, złożyło do sądu wniosek o zasiedzenie.

/

 

Niedawno Informacyjna Agencja Radiowa podała, że Domowi Niewidomego Dziecka w Warszawie grozi likwidacja. Wszystko przez uchybienia, jakich dopatrzył się wojewoda mazowiecki. Zauważył on, że placówka działa bez wymaganych zezwoleń. Miał też zastrzeżenia do stanu technicznego budynku.
Prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Władysław Gołąb, do czasu uregulowania spraw własnościowych i przeprowadzenia remontu, chciał przenieść dzieci do Rodzinnego Domu Dziecka w Rabce. W czwartek odwołał tę decyzję.
Placówka na Saskiej Kępie tymczasowo stanie się Rodzinnym Domem Dziecka. Nie będzie to wymagało dostosowania budynku do takich standardów, jakie są wymagane w specjalistycznym domu dziecka. Po odzyskaniu własności Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi zamierza zalegalizować placówkę jako specjalistyczny dom dziecka.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, kk

Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2014-09-04 20:22 Zgłoś
podpisałam petycję

Czytaj także

Ognisko Machulskich świętuje 40-lecie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 06:00
1 października 1974 roku w Warszawie powstało Ognisko Teatralne, którego celem do dziś jest wychowywanie słuchaczy na wrażliwych na estetykę odbiorców sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

15-letnia Ola z Poznania wybudzona ze śpiączki w klinice Budzik

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 21:46
W grudniu 2013 roku na ulicy Hetmańskiej w Poznaniu dziewczynkę potrącił tramwaj. Od tego czasu znajdowała się w śpiączce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewidome sieroty stracą dom? Walka o Dom Niewidomego Dziecka w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 10:15
Są poszkodowane przez los - nie mają rodziców i są niewidome. Teraz mogą stracić jedyne co mają - dom, w którym mieszkają i najbliższe im osoby. Jedyny w kraju Dom Niewidomego Dziecka w Warszawie może przestać istnieć.
rozwiń zwiń