X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wręczono Koryfeusze 2014. Laureatami: Włodek Pawlik, Krystian Zimerman i Mieczysław Tomaszewski

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 05:40
Za nami tegoroczna gala Koryfeuszy Polskiej Muzyki. Nagrody przyznawane są za wybitne zasługi dla polskiej muzyki. Uroczystość odbyła się w studiu Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Audio
  • Jak zapewnia jazzman, Włodek Pawlik, Koryfeusz stawia przed nim kolejne wyzwania (IAR)
  • Muzykolog, profesor Mieczysław Tomaszewski przyznał, że w jego bogatej działalności, niemałą rolę odegrało też Polskie Radio (IAR)
  • Za Wydarzenie Roku uznano Koncert Krystiana Zimermana podczas 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". Jego współorganizatorem był dyrektor Filharmonii Narodowej, Wojciech Nowak (IAR)
Statuetka Koryfeusza stworzona przez profesora Adama Myjaka
Statuetka Koryfeusza stworzona przez profesora Adama MyjakaFoto: www.koryfeusz.org.pl

Statuetki wręczono w trzech kategoriach. Osobowością Roku został wybrany jazzman, Włodek Pawlik. Niedawno uhonorowano go też Nagrodą Grammy oraz podwójnie Platynową Płytą. Jak zapewnia, Koryfeusz stawia przed nim kolejne wyzwania. Ma tu na myśli dotarcie do słuchacza z uniwersalnym przekazem, ułatwiającym oderwanie się od codziennej monotonii i zmartwień.
Za Wydarzenie Roku uznano Koncert Krystiana Zimermana podczas 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". Jego współorganizatorem był dyrektor Filharmonii Narodowej, Wojciech Nowak. Zaznacza on, iż koncert był bezprecedensowym osiągnięciem dla placówki, a jego rangę podnosi docenienie przez środowisko muzyczne.
Nagrodą specjalną, Honorowego Koryfeusza, odznaczono muzykologa, profesora Mieczysława Tomaszewskiego. Jak przyznał, w jego bogatej działalności, niemałą rolę odegrało też Polskie Radio. Właśnie dla publicznej rozgłośni, Tomaszewski przygotował ponad 50 odcinków audycji o twórczości Fryderyka Chopina. Dzięki nim, jeszcze bardziej wgłębił się w jego twórczość. Ułatwiło mu to także wydanie kilku naukowych publikacji.

<<<Koryfeusze Muzyki Polskiej: Włodek Pawlik, Krystian Zimerman na Warszawskiej Jesieni oraz profesor Mieczysław Tomaszewski>>>

Koryfeusze wręczono po raz czwarty. Wydarzeniu patronowało Polskie Radio.

Relację z uroczystej Gali przedstawimy w środowym (1 października) "Poranku Dwójki".

IAR,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filharmonicy kaliscy: od Grammy z Włodkiem Pawlikiem do odrodzenia Feniksa

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 16:57
- Staraliśmy się, by nasz koncert Kalisz - Feniks, przy którym współpracowali z nami Dawid Podsiadło i Monika Borzym, był projektem, który także zaowocuje czymś ciekawym w przyszłości - mówił w radiowej Jedynce dyrektor Filharmonii Kaliskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki koncert na otwarcie nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej PR

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 13:49
- Akustyka jest tu najlepsza w całej Polsce, jeśli nie w Europie - mówią o swojej nowej siedzibie muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Otwarcie obiektu w Katowicach uświetni wielki koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koryfeusze Muzyki Polskiej: Włodek Pawlik, Krystian Zimerman i prof. Mieczysław Tomaszewski

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 21:00
– Ta nagroda to wymiana dobrej energii między ludźmi ze środowiska muzycznego. Cieszę się, że w tym roku zauważono muzyka jazzowego – mówił w Dwójce Włodek Pawlik, wyróżniony nagrodą Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku.
rozwiń zwiń