X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Hartman wyrzucony z komisji etyki przy ministrze zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 21:20
"Skład Komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia, działającej przy ministrze zdrowia, został zmieniony. W nowym składzie nie ma profesora Jana Hartmana” - powiedział rzecznik resortu zdrowia "Gościowi Niedzielnemu".
Jan Hartman wcześniej został usunięty z Twojego Ruchu
Jan Hartman wcześniej został usunięty z Twojego RuchuFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gazeta zadała pytanie o profesora po tym, jak Hartman wypowiedział się o związkach kazirodczych.

Na swoim blogu w tygodniku "Polityka" profesor napisał, że chce dyskusji o takich związkach. Nawiązując do propozycji niemieckiej Rady Etyki, by odstąpić od karania kontaktów seksualnych między dorosłym rodzeństwem, ocenił, że upada właśnie najsilniejsze tabu ziemskiego globu.
- Nie mówię, że jestem za legalizacją związków kazirodczych. Twierdzę tylko, że warto rozpocząć dyskusję na ten temat - podkreślał Hartman. Pisał też: "Jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku".
Kontrowersyjny wpis został potem skasowany.

Po tej wypowiedzi Hartman został usunięty z Twojego Ruchu. Zarząd partii uznał, że narusza ona wizerunek i dobre imię ugrupowania, co jest niezgodne ze statutem TR.
Prof. Jan Hartman jest filozofem i bioetykiem. Kieruje Zakładem Filozofii i Bioetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnia odcięła się od słów Hartmana i zapowiedziała skierowanie sprawy do rzecznika dyscyplinarnego uniwersytetu.

"Gość Niedzielny" przypomina, że komisja do spraw etyki działająca przy ministrze zdrowia została powołana w maju 2013 roku przez Bartosza Arłukowicza. W jej skład weszli naukowcy, prawnicy oraz filozofowie, w tym Hartman.

Miesiąc po jej utworzeniu, Hartman wywołał skandal atakując Kodeks Etyki Lekarskiej. Nazwał go "mieszaniną mowy-trawy oraz ekspresji różnych korporacyjnych fobii, urazów i zaklęć, nieudolną próbą połączenia dwóch zasad: dobra pacjenta i dobra korporacji”.  W odpowiedzi, pod apelem o odwołanie go z komisji etycznej podpisało się 18 profesorów i prawie 2 tysięcy lekarzy. Wtedy jednak minister Arłukowicz nie zareagował.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

polskieradio.pl/"Gość Niedzielny"/iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Profesor Jan Hartman został wyrzucony z Twojego Ruchu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 23:09
Powodem wykreślenia Jana Hartmana z rejestru członków Twojego Ruchu jest opublikowanie przez niego wpisu o kazirodztwie na łamach portalu "Polityka".
rozwiń zwiń