X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

USA: małżeństwa homoseksualne dozwolone w kolejnych stanach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 07:43
Już w prawie połowie amerykańskich stanów legalne są małżeństwa homoseksualne. Niedługo będzie one stanowić większość. To skutek decyzji Sądu najwyższego Stanów Zjednoczonych.
Audio
  • Małżeństwa homoseksualne legalne w prawie połowie amerykańskich stanów. Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)
USA: małżeństwa homoseksualne dozwolone w kolejnych stanach
Foto: Glow Images/East News

Już w prawie połowie amerykańskich stanów legalne są małżeństwa homoseksualne. Niedługo będzie one stanowić większość. To skutek wczorajszej decyzji Sądu najwyższego Stanów Zjednoczonych.
Sąd Najwyższy odmówił rozpatrzenia apelacji 5 stanów, w których sądy federalne uznały pozbawianie gejów i lesbijek prawa do małżeństwa za złamanie konstytucyjnej zasady równości. Tym samym małżeństwa osób tej samej płci stały się legalne w Indianie, Wisconsin, Oklahomie, Utah i Wirginii.
- Prawa i przywileje małżeństwa gwarantowane przez konstytucje są teraz dostępne dla wszystkich kochających i oddanych sobie par w Wirginii - tłumaczył prokurator generalny Wirginii Mark Herring. A wśród tych praw są między innymi możliwość wspólnego opodatkowania oraz wspólna adopcja.
Od wczoraj 24 stany uznają małżeństwa homoseksualne. Liczba ta wzrośnie wkrótce do 30-stu, bowiem sądom federalnym, których orzeczeń nie udało się obalić przeciwnikom, podlega 6 kolejnych stanów.

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michigan znów zakazuje małżeństw homoseksualnych. Po jednym dniu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 09:24
Zawieranie małżeństw homoseksualnych w amerykańskim stanie Michigan było legalne tylko w piątek. Federalny Sąd Apelacyjny ponownie wprowadził zakaz takich związków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oregon 18. stanem USA, który zalegalizował małżeństwa homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 10:07
Sędzia federalny w Portland unieważnił wcześniejszy zakaz małżeństw homoseksualnych jako niezgodny z konstytucją Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: legalizacja małżeństw tej samej płci w kolejnych jedenastu stanach?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 21:43
Amerykański sąd najwyższy nie podjął się rozpatrzenia odwołań od decyzji o legalizacji małżeństw osób tej samej płci. Decyzja ta otwiera drogę do legalizacji takich związków w kolejnych jedenastu stanach.
rozwiń zwiń