X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Korea Północna potwierdza istnienie obozów pracy

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 12:02
Korea Północna po raz pierwszy przyznała, że na jej terytorium znajdują się obozy pracy. Władze w Pjongjangu odrzuciły jednak większość zarzutów dotyczących łamania praw człowieka.
Audio
  • Obozy pracy w Korei Północnej - relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)
Korea Północna potwierdza istnienie obozów pracy
Foto: Glow Images/East News

W lutym tego roku ONZ bardzo ostro skrytykowała Koreę Północną za łamanie praw człowieka. Koreańskim władzom zarzucono stosowanie metod porównywalnych do działań nazistów - utrzymywanie więzień politycznych, tortury, głodzenie i mordowanie ludzi. W odpowiedzi Koreańczycy przywieźli do Nowego Jorku własny raport, w którym zarzuty nazwali "kłamstwem mającym na celu zniszczenie wizerunku ich kraju". Na prezentację dokumentu w siedzibie ONZ zaproszono dyplomatów i dziennikarzy.

- Dzikie pogłoski i wymysły na temat Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej są rozpowszechniane wśród międzynarodowej opinii publicznej przez wrogie siły - napisano w raporcie.

Raport ONZ: koreańskie więzienia jak hitlerowskie obozy >>>

Przy okazji spotkania z dziennikarzami w tej sprawie przyznali jednak, że w Korei istnieją obozy pracy. - Zarówno w świetle prawa jak i praktyki istnieją obozy reformujące przez pracę, nie są to jednak centra więzienne, ale miejsca gdzie ludzie pracują nad swoimi umysłami i pochylają się nad popełnionymi błędami - oznajmił przedstawiciel ministerstwa spraw zagranicznych Korei Północnej, Czoe Mjong Nam.

Zastępca północnokoreańskiego ambasadora przy ONZ Ri Tong Il poinformował, że specjalny wysłannik Pjongjangu spotkał się z przedstawicielami Unii Europejskiej w Brukseli. Dodał także, że jego kraj "oczekuje otwarcia politycznego dialogu między stronami pod koniec tego roku". Przedstawiciel komunistycznego reżimu powiedział także, że poza tematami politycznymi w rozmowach z UE będą poruszane kwestie praw człowieka.
W raporcie ONZ z lutego stwierdzono, że kierujący północnokoreańskimi służbami bezpieczeństwa, a nawet sam przywódca kraju Kim Dzong Un, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za systematyczne stosowanie tortur oraz za zabójstwa obywateli własnego kraju.
Szacuje się, że w obozach więziennych na terytorium Korei Północnej przetrzymuje się około 120 tys. osób. Do tej pory Pjongjang oficjalnie zaprzeczał jakoby utrzymywał obozy pracy przymusowej dla więźniów.

IAR, PAP, bk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Raport ONZ: koreańskie więzienia jak hitlerowskie obozy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 13:58
Według chińskich władz raport nie będzie miał wpływu na poprawę sytuacji w zakresie przestrzegania praw człowieka przez Pjongjang. Korea Północna kategorycznie odrzuca dokument i zaprzecza, by łamano tam prawa człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ONZ chce ukarania przywódców komunistycznej Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 23:57
Specjalny panel ekspertów Organizacji Narodów Zjednoczonych orzekł, że w kraju tym dochodzi do systematycznych zbrodni przeciwko ludzkości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łamanie praw człowieka w Korei Północnej. Chiny krytykują raport ONZ

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:23
Chiny oświadczyły, że nie przyjmują krytyki płynącej z raportu ONZ o łamaniu praw człowieka w Korei Płn. Według dokumentu Pekin mógł "pomagać i nakłaniać do zbrodni przeciwko ludzkości", odsyłając imigrantów i uciekinierów z powrotem do Korei Płn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korea Północna odpowiada Zachodowi. Tak przestrzegamy praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 13:06
W odpowiedzi na międzynarodową krytykę Korea Północna opublikowała w sobotę raport dotyczący sytuacji praw człowieka w kraju. Z dokumentu można się dowiedzieć, że polityka prowadzona przez komunistyczny reżim ma na celu "zagwarantowanie ludziom realnych praw".
rozwiń zwiń