X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zaginięcie studentów w Meksyku. Tysiące manifestantów na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 06:51
W stolicy Meksyku przeszła ponad 10-tysięczna manifestacja w związku z zaginięciem 43 studentów. Protestowano również w innych miastach w całym kraju.
Audio
  • W stolicy Meksyku przeszła ponad 10-tysięczna manifestacja w związku z zaginięciem 43 studentów. Relacja Sylwii Mróz/IAR
Manifestacja w sprawie zaginionych studentów w Meksyku
Manifestacja w sprawie zaginionych studentów w MeksykuFoto: PAP/EPA/Miguel Abarca

Blisko dwa tygodnie temu w mieście Iguala w stanie Guerrero doszło do krwawo stłumionej demonstracji studentów, po której zaginęło kilkadziesiąt osób. W minioną sobotę odkryto w tym mieście masowe groby, a w nich 28 ciał.

<<<Meksyk: odnaleziono masowy grób. Szczątki zaginionych studentów?>>>

<<<Meksyk: tajemnicze zaginięcie kilkudziesięciu studentów>>>

Na czele manifestacji w stolicy Meksyku szły rodziny zaginionych studentów z ich fotografiami. Nieśli transparenty z napisami: "Chcemy, by nasze dzieci wróciły do domu żywe", "Czekamy na was", "Żadnego przebaczenia, ani zapomnienia", "Ten ból rodzi wściekłość". W ramach solidarności z Meksykanami, demonstracje odbyły się również na całym kontynencie Ameryki Łacińskiej oraz w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Kanadzie.
26 września w miejscowości Iguala doszło do manifestacji studentów, w której zginęło 6 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Po demonstracji zaginęło 43 studentów, którzy według zeznań świadków po raz ostatni byli widziani w policyjnych radiowozach. W minioną sobotę na przedmieściach Iguali odkryto kilka masowych grobów z 28 spalonymi szczątkami ludzkimi.
Władze stanu Guerrero przyznały się do nadużycia siły przez policję, w związku z czym zatrzymano 22 funkcjonariuszy. Jeden z nich wskazał miejsce, w który odkryto masowe groby. Zatrzymano również dwóch przestępców, którzy przyznali się do zabicia 17 studentów. Dotychczas policja i prokuratura nie potwierdzają tych zeznań, ani im nie zaprzeczają. Sprawdzenie tożsamości znalezionych w masowych grobach ciał potrwa około dwóch tygodni.
pp/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Meksyk: tajemnicze zaginięcie kilkudziesięciu studentów

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 07:20
Władze stanu Guerrero na południu Meksyku prowadzą poszukiwania 57 studentów, uznanych za zaginionych po piątkowej demonstracji, która została brutalnie stłumiona przez lokalną policję. W starciach w mieście Iguala zginęło co najmniej sześć osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksyk: odnaleziono 14 z 57 studentów zaginionych po demonstracji

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 06:55
Studentów uznano za zaginionych w weekend po protestach stłumionych brutalnie przez policję w mieście Iguala w stanie Guerrero na południu Meksyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksyk: odnaleziono masowy grób. Szczątki zaginionych studentów?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 13:42
Zbiorowy grób z nieustaloną jeszcze liczbą ciał odkryto na przedmieściach meksykańskiego miasta Iguala, gdzie w starciach po stłumionej przez policję demonstracji tydzień temu zginęło sześć osób, a 43 studentów jest zaginionych - poinformował gubernator stanu Guerrero Angel Aguirre Rivero.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksyk: przyznali się do zabicia studentów. Mają powiązania z policją

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 11:19
Dwaj powiązani z policją, płatni mordercy przyznali się do zabicia 17 z 43 zaginionych studentów. W odkrytych w sobotę masowych grobach w meksykańskim mieście Iguala w stanie Guerrero znaleziono 28 ciał.
rozwiń zwiń