X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Były szef MSZ Ukrainy ambasadorem w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 15:48
Andrij Deszczyca, który od lutego do czerwca pełnił obowiązki szefa resortu spraw zagranicznych w Kijowie został w poniedziałek mianowany na stanowisko ambasadora w Polsce.
Petro Poroszenko mianował ambasadorem w Polsce byłego szefa MSZ Andrija Deszczycę
Petro Poroszenko mianował ambasadorem w Polsce byłego szefa MSZ Andrija DeszczycęFoto: president.gov.ua

O planach wysłania Deszczycy do Polski mówił w ubiegłym tygodniu wiceszef administracji Poroszenki, Wałerij Czały. Poinformował, że dyplomata otrzymał już tzw. agrement, czyli wstępną zgodę władz w Warszawie na objęcie stanowiska ambasadora.

49-letni Deszczyca zaczął pełnić obowiązki szefa MSZ Ukrainy w lutym, kiedy to obalony został prezydent Wiktor Janukowycz. Znany jest jako wytrawny dyplomata. Wcześniej był ambasadorem Ukrainy w Finlandii i pracował w ambasadzie Ukrainy w Polsce.

Deszczyca otwierał listę ukraińskich dyplomatów, którzy na początku lutego opowiedzieli się za integracją z UE i wystąpili przeciwko stosowaniu przemocy wobec demonstrantów podczas protestów przeciwko ekipie Janukowycza. Z ramienia Ukrainy był też specjalnym wysłannikiem OBWE do spraw rozwiązywania konfliktów międzynarodowych.

W czerwcu, w ostatnich dniach swego urzędowania na stanowisku szefa MSZ, zasłynął zachowaniem, które uczyniło z niego jednego z głównych wrogów Rosji: publicznie zaśpiewał ułożoną przez kibiców piłkarskich niecenzuralną piosenkę o prezydencie Władimirze Putinie. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył po tym, że nie ma już o czym rozmawiać z Deszczycą.

WOJNA NA UKRAINIE: serwis specjalny >>>

PAP/iz

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ Ukrainy: Putin to ch... Szef MSZ Rosji: przekroczono granicę

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 19:45
- Nie wiem, jak on teraz będzie z nami rozmawiać i pracować - stwierdził minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy szef MSZ Ukrainy. Deszczyca żegnany piosenką

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 12:52
Pawło Klimkin został nowym ministrem spraw zagranicznych Ukrainy. Decyzję prezydenta zatwierdziła Rada Najwyższa.
rozwiń zwiń