X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jutro speckomisja po zatrzymaniach ws. domniemanego szpiegostwa

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 13:49
Na godzinę 13 w piątek zaplanowano posiedzenie sejmowej komisji ds. służb specjalnych poświęcone zatrzymaniom dwóch osób podejrzewanych o pracę na rzecz obcego wywiadu - cywila i oficera Wojska Polskiego.
Audio
  • Szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Artur Dębski poinformował, że w piątek na posiedzeniu informacje w tej sprawie o godzinie 13.00 przedstawi szef ABW, a o godzinie 14.00 szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: abw.gov.pl

Tematem posiedzenia ma być - jak napisano na stronie internetowej Sejmu - "informacja szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego związana z zatrzymaniami przeprowadzonymi w połowie października 2014 r."

Szef sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Artur Dębski poinformował, że w piątek na posiedzeniu informacje w tej sprawie o godzinie 13.00 przedstawi szef ABW, a o godzinie 14.00 szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Polityk uważa, że zatrzymania należy uznać za sukces naszych służb i dodaje, że kolejne zatrzymania go nie zdziwią.

W czwartek Prokuratura Generalna potwierdziła, że służby specjalne zatrzymały w środę cywila podejrzewanego o pracę dla obcego wywiadu. Dzień wcześniej MON poinformowało o zatrzymaniu starszego stopniem oficera WP, również podejrzewanego o szpiegostwo.

Według prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w środę przeszukano pomieszczenia zajmowane przez zatrzymanych, a w czwartek dojdzie do przesłuchań.

Sprawy cywila i wojskowego są prowadzone osobno przez dwie prokuratury z Warszawy - Prokuraturę Apelacyjną oraz Wojskową Prokuraturę Okręgową. Według nieoficjalnych informacji PAP zatrzymania zostały skoordynowane i przeprowadzone równolegle przez ABW. Cywil miał być od kilkunastu miesięcy w kręgu zainteresowania służb.

Według mediów zatrzymany cywil to prawnik z podwójnym obywatelstwem Polski i Rosji, pracujący w jednej ze stołecznych firm i szpiegujący dla rosyjskiego wywiadu.

Ani prokuratura, ani MON nie podają szczegółów, w tym informacji, na rzecz jakiego państwa mieliby pracować zatrzymani. Komunikat prokuratury wojskowej ma zostać wydany dopiero w piątek.

Już w środę przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych Artur Dębski (koło BiG) mówił, że chce zwołać na piątek specjalne posiedzenie komisji poświęcone zatrzymaniu oficera. Zapowiadał zaproszenie przedstawicieli SKW i ABW. Również posłowie PiS w speckomisji: Marek Opioła i Beata Mazurek zwrócili się o takie posiedzenie w trybie pilnym - poinformował PAP Opioła. Natomiast Marek Biernacki (PO) powiedział, że takie posiedzenie jest potrzebne, ale techniczną sprawą jest to, kiedy się odbędzie.

<<<Polski oficer i osoba cywilna podejrzewani o szpiegostwo. Szef MON: ważny dzień w walce o czystość Wojska Polskiego>>>

IAR,PAP,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szpiegował na rzecz Rosji? MON: oficer Wojska Polskiego zatrzymany

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 21:23
Dokonano zatrzymania oficera Wojska Polskiego "w związku z podejrzeniem jego udziału w obcym wywiadzie" - poinformował rzecznik MON płk Jacek Sońta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski oficer i osoba cywilna podejrzewani o szpiegostwo. Szef MON: ważny dzień w walce o czystość Wojska Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 10:10
Służby specjalne w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie zatrzymały cywila podejrzewanego o pracę dla obcego wywiadu - poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prokurator Generalny: dziś przesłuchania podejrzewanych o szpiegostwo

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 13:49
- W środę przeszukano pomieszczenia zajmowane przez podejrzewanych o szpiegostwo, w czwartek dojdzie do przesłuchań - powiedział Prokurator Generalny Andrzej Seremet.
rozwiń zwiń