Robert Biedroń przeprowadził się do Słupska, żeby zostać prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 12:20
Poseł Robert Biedroń przeprowadził się nad Słupię, bo ubiega się o prezydenturę. Parlamentarzysta Twojego Ruchu potwierdził reporterowi Radia Gdańsk, że od około dwóch tygodni na stałe mieszka w Słupsku.
Audio
  • Robert Biedroń potwierdził, że od około dwóch tygodni na stałe mieszka w Słupsku (PR Gdańsk/IAR)
Robert Biedroń
Robert Biedroń Foto: Facebook/ Igor Nizio

Wybory samorządowe 2014 - czytaj więcej >>>

- Obiecałem mieszkańcom, że wygram wybory i będę prezydentem dwie kadencje. Także proszę się przyzwyczajać, będziecie mieli Biedronia przez osiem lat na co dzień. Ja takie zobowiązania traktuję bardzo poważnie i chcę poważnie traktować mieszkańców. Przeprowadziłem się, bo chcę wygrać te wybory i zmienić Słupsk - dodaje poseł.

Robert Biedroń zapowiedział, że wystąpi do premier Ewy Kopacz o utworzenie w Słupsku Instytutu Zielonej Energii. Instytucja miałaby koordynować w skali kraju inwestycje związane z energią odnawialną. Zapowiedział też inwestycje zapewniające oświetlenie i ogrzewanie publicznych budynków przez panele słoneczne.

Robert Biedroń pochodzi z Podkarpacia, wychowywał się w Krośnie.

Poseł Twojego Ruchu jest jednym z dziewięciu kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta Słupska.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.Wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

IAR,Radio Gdańsk,wikipedia,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Wybory samorządowe 2014. PiS chce lotniska w Podlaskiem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 09:05
PiS zaprezentowało w Białymstoku strategię samorządową dla województwa podlaskiego na lata 2014-2018. Za główne cele stawia kwestie zatrudnienia, przedsiębiorczości i konkurencyjności. Opowiada się m.in. za budową lotniska regionalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: kluczowy moment dla SLD, by pokazać, że jeszcze żyje

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 13:03
Do wyborów samorządowych zostało 27 dni. Kampania wyborcza jest zupełnie niewidoczna - ocenia Mirosław Oczkoś, specjalista od wizerunku ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory samorządowe 2014. SLD chce przejąć rolniczy elektorat

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 12:52
Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczyna wyborczą wojnę z Polskim Stronnictwem Ludowym. Stawką jest poparcie polskich rolników. SLD spotkał się z nimi w czasie I Mazowieckiego Kongresu Rolników, który odbył się w niedzielę w Sejmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory samorządowe 2014. "Kandyduj, wspieraj inne kandydatki i głosuj na kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 13:24
- Zachęcanie do głosowania na kobiety to zwiększanie szans na większy udział kobiet w życiu publicznym - uważa pełnomocnik rządu ds. równego traktowania prof. Małgorzata Fuszara. Pełnomocnik szacuje, że obecnie wśród polityków kobiety stanowią 25 proc.
rozwiń zwiń