X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Raport AI o Ukrainie: obie strony konfliktu popełniają okrutne zbrodnie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 15:36
John Dalhuisen, dyrektor AI ds. Europy i Azji środkowej, powiedział, że zarówno prorosyjscy separatyści, jak i ukraińskie wojska dopuszczali się okrucieństw, trudno jednak oszacować ich skalę.
Audio
  • Ługańskie MSW wszczęło 57 spraw karnych przeciwko członkom batalionu Ajdar. Relacja Piotra Pogorzelskiego (IAR)
W kwietniu na wschodzie Ukrainy rząd rozpoczął akcję antyterrorystyczną. Armia ruszyła wtedy do walki z separatystami
W kwietniu na wschodzie Ukrainy rząd rozpoczął akcję antyterrorystyczną. Armia ruszyła wtedy do walki z separatystamiFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Raportu Amnesty International opiera się na informacjach, zebranych podczas rozmów z mieszkańcami obwodów donieckiego i ługańskiego, żołnierzami, separatystami, personelem medycznym. Niektóre udokumentowane represje noszą jednak znamiona zbrodni wojennych.

WOJNA NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

Według AI, relacje Moskwy o szokujących zbrodniach oddziałów rządowych okazały się mocno wyolbrzymione. 23 września rosyjskie media pisały o odkryciu "masowych grobów" w Komunar i Nyzhnia Krynka, które wcześniej pozostawały pod kontrolą sił ukraińskich. Minister Siergiej Ławrow twierdził, że znaleziono tam 400 ciał, a niektóre miały ślady tortur.

- Delegacja Amnesty International, która przybyła w to miejsce 26 września, odkryła tam groby czterech cywilów i pięciu separatystów - poinformował John Dalhuisen. Jak dodał, AI, nie znalazła dowodów na masowe egzekucje.
Według AI, prorosyjscy bojownicy dopuszczali się zabójstw na proukraińskich działaczach, sympatykach władz w Kijowie, zatrzymanych żołnierzach. Ciała niektórych noszą ślady tortur.
Amnesty International zaznacza w raporcie, że obie strony konfliktu, zamiast wzajemnych oskarżeń, powinny skupić się na powstrzymaniu podlegających im sił od popełniania zbrodni. Wysłannicy organizacji zbierali informacje do raportu pod koniec sierpnia i września.
Po aneksji Krymu przez Moskwę, ukraińscy separatyści, wspierani przez Rosję, przejęli w kwietniu kontrolę nad obwodami donieckim i ługańskim. W odpowiedzi na to rząd w Kijowie rozpoczął ofensywę wojskową, mającą na celu odbicie wschodnich regionów kraju z rąk prorosyjskich rebeliantów.

IAR, to

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojna na Ukrainie. W walkach giną ludzie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 08:55
W ostatnim czasie walki toczyły w okolicach Ługańska. Separatyści stracili 14 swoich bojówkarzy, czołg, działko artyleryjskie i moździerz - podaje centrum operacji antyterrorystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ Rosji poucza Kijów i mówi o pomocy rosyjskich oficerów

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 11:59
- Oficerowie rosyjskiego sztabu generalnego pomagają w wytyczeniu na wschodniej Ukrainie linii rozgraniczającej między walczącymi stronami - poinformował szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siergiej Ławrow: stosunki rosyjsko - amerykańskie sięgnęły dna

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 13:26
W opinii szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa, kontakty rosyjsko-amerykańskie są bardzo złe. Wyraził jednak nadzieję, że "spadek poziomu współpracy sięgnął już dna".
rozwiń zwiń