X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka akcja antykorupcyjna w Hiszpanii. Ponad 50 osób w rękach policji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 19:30
W urzędach miast i gmin zatrzymano 51 osób, z których 36 trafiło do aresztu. Przeprowadzono 269 rewizji, zablokowano 400 kont bankowych i zarekwirowano 30 samochodów. Wśród zatrzymanych są m.in. burmistrzowie, przedstawiciele lokalnej administracji oraz reprezentanci rządzącej Partii Ludowej.
Audio
  • Hiszpania walczy z korupcją. Relacja Ewy Wysockiej (IAR)
Ponad pięćdziesiąt osób zostało zatrzymanych w zakrojonej na szeroką skalę akcji antykorupcyjnej przeprowadzonej w poniedziałek przez hiszpańską policję
Ponad pięćdziesiąt osób zostało zatrzymanych w zakrojonej na szeroką skalę akcji antykorupcyjnej przeprowadzonej w poniedziałek przez hiszpańską policjęFoto: PAP/EPA/ANGEL DIAZ

Do siatki mają należeć lokalni politycy, pracownicy administracji oraz właściciele firm budowlanych. Wspólnie mieli rozdzielać między siebie przetargi i brać łapówki. W ciągu ostatnich lat przyznali kontrakty na budowy warte 250 milionów euro. Na ich ślad policja miała wpaść dzięki kontom bankowym w Szwajcarii, które należą do polityków i przedsiębiorców. Zdaniem prokuratury ds. korupcji, przechowywane na nich pieniądze pochodzą z łapówek.

Wśród zatrzymanych i aresztowanych jest m.in. siedmiu burmistrzów podmadryckich miast, były senator, członkowie lokalnego rządu w Castylii la Manchy i były burmistrz Granady. Wszyscy zostali już usunięci z partii, do których należeli. W wielu miejscowościach pod urzędami zebrały się spontaniczne manifestacje.

W Hiszpanii trwa ponad 1100 spraw i dochodzeń dotyczących korupcji w administracji i partiach politycznych. Do więzienia trafiły 33 osoby.

''mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowa MFW oskarżona o zaniedbania w związku z korupcją

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 13:24
Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego poinformowała, że oskarżono ją o zaniedbania w związku z przypadkami korupcji. Dochodziło do nich w 2008 roku, w czasie, gdy Christine Lagarde była francuskim ministrem finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hewlett-Packard ukarany wielomilionową grzywną za łapówki w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 15:19
Koncern Hewlett-Packard przyznał w kalifornijskim sądzie, że jego byli już pracownicy przekupili przedstawicieli rządu Rosji, by utrzymać "kontrakt technologiczny" z rosyjską prokuraturą. Amerykańską firmę ukarano grzywną wysokości 58 mln dolarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina walczy z korupcją. To warunek pomocy finansowej

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 15:53
Ukraińska Rada Najwyższa przyjęła ustawy zaostrzające walkę z korupcją. Wszystkie zostały przyjęte w pierwszym czytaniu. Kolejne głosowanie ma się odbyć za tydzień.
rozwiń zwiń