X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakaz reklamy "śmieciowego jedzenia" w audycjach dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:00
Od nowego roku roku audycjom kierowanym do dzieci w wieku do 12 lat, nadawanym między godziną 6.00 a 20.00, nie będą towarzyszyły reklamy żywności, w których jest duża ilość tłuszczu, cukru i sodu, takich jak chipsy czy napoje wysokosłodzone.
Audio
  • Nie będzie reklam niezdrowej żywności przy audycjach dla dzieci. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak (IAR)
Z monitoringu prowadzonego przez KRRiT wynika, że w 2013 roku reklamy produktów niezdrowej żywności stanowiły 7 procent wszystkich reklam emitowanych przy audycjach dla dzieci
Z monitoringu prowadzonego przez KRRiT wynika, że w 2013 roku reklamy produktów niezdrowej żywności stanowiły 7 procent wszystkich reklam emitowanych przy audycjach dla dzieci Foto: Glow Images/East News

Pod porozumieniem podpisy złożyli przedstawiciele: Telewizji Polskiej, ITI Neovision, Telewizji Polsat, Telewizji Puls, TVN, VIMN Poland oraz The Walt Disney Company Polska.
Produkty, których reklama będzie zakazana w audycjach dla dzieci zostały opisane w Kryteriach żywieniowych - dokumencie opracowanym na zlecenie Polskiej Federacji Producentów Żywności przez Instytut Żywności i Żywienia oraz zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia.
Porozumienie zawarte przez nadawców telewizyjnych jest dobrowolne, co chwalił przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak.- Bardzo to doceniamy, że nadawcy w swojej działalności uwzględniają ważny element społeczny, jakim jest ochrona dzieci i młodzieży przed niezdrową żywnością - powiedział.
Prezes telewizji publicznej Juliusz Braun dodał, że samoregulacja daje nadzieję skutecznego funkcjonowania. Podpisane porozumienie wynika z zapisów ustawy o radiofonii i telewizji. Zapisano w nim, że audycjom dla dzieci nie powinny towarzyszyć przekazy handlowe dotyczące artykułów spożywczych lub napojów zawierających składniki, których nadmierna ilość w codziennej diecie jest niewskazana.
Z monitoringu prowadzonego przez KRRiT wynika, że w 2012 roku reklamy produktów niezdrowej żywności stanowiły 10 procent wszystkich reklam emitowanych przy audycjach dla dzieci, w zeszłym roku - 7 procent.

IAR/asop

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec śmieciowego jedzenia w szkolnych sklepikach. Sejm przyjął nowelizację ustawy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 10:24
Sejm przeciwny śmieciowemu jedzeniu w szkołach. Posłowie uchwalili nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia przygotowaną przez PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec "śmieciowego jedzenia" w szkołach. "Ustawa pomoże, ale..."

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 13:33
Dietetyk Anna Lewitt mówiła w radiowej Jedynce, że sam zakaz "śmieciowego jedzenia" w szkołach nie rozwiąże problemu niezdrowego odżywiania wśród dzieci. - Potrzebna jest przede wszystkim inicjatywa rodziców - podkreśliła.
rozwiń zwiń